Επιστροφή στις νίκες και πλησιάζει στη κορυφή!

Ο Ατρόμητος Δασοχωρίου επικράτησε με σκορ 4 – 0 του Μαρίνου Αντύπα στο γήπεδο του Δασοχωρίου στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου κι έτσι αναρριχήθηκε στον πίνακα της βαθμολογίας!

Το συγκρότημα του Νίκου Χατζημπύρου δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μαρίνο Αντύπα κι ενώ είχε δύο χαμένα πέναλτι στην αναμέτρηση όπως και χαμένες ευκαιρίες πέραν των τεσσάρων τερμάτων.

Με αυτή τη νίκη, ο Ατρόμητος Δασοχωρίου έφθασε τους δέκα επτά βαθμούς και συνεχίζει στο μείον ένα από τη πρώτη θέση, ενώ ο Μαρίνος Αντύπας έμεινε στους τρεις βαθμούς και τη προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο 13ο λεπτό ο Γιώργος Τανάγιας με κεφαλιά από σέντρα του Μήτρου ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ ο Φραγκογούλας στο 27′ έκανε το 2 – 0.

Τρία λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Καραγιώργο, ο Γιώργος Τανάγιας εκτέλεσε το πέναλτι και η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ, ενώ η μπάλα από την εκτέλεση φάουλ του Σακελλαρίου σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Μαρίνου Αντύπα.

Στο 55ο λεπτό, ο Γιώργος Τανάγιας τροφοδότησε τον Φραγκογούλα και ο τελευταίος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0!

Στο 65ο λεπτό ο Μήτρος κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, όμως ο πορτιέρο του Μαρίνου Αντύπα αντέδρασε σωστά και είπε «όχι» στον μεσοεπιθετικό του Ατρόμητου Δασοχωρίου.

Το τελικό 4 – 0 για το σύνολο του Νίκου Χατζημπύρου διαμόρφωσε ο Γιώργος Τανάγιας από τη κάθετη πάσα του Δάμτσα.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Δήμου Χρ., Καραγιώργος, Βάνης (60′ Αθανασόπουλος), Τσόπας, Κουρούτσαλης, Κωσταρέλλος (46′ λ.τ. Κόμης), Σακελλαρίου (68′ Δήμου Ευάγγ.), Μήτρος, Ζησόπουλος, Φραγκογούλας (65′ Δάμτσας), Τανάγιας.