Νέα νίκη και πλησιάζει τετράδα ο Πανιώνιος!

Ακόμη μία νίκη σημείωσε στο φετινό πρωτάθλημα ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης, όπου επικράτησε του Χειμάρρου Μαρμαρίνης με σκορ 3  – 0 στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης και πλησιάζει έτσι στη πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.

Το συγκρότημα των Κώστα Κουτσούκη – Γιάννη Κυρμιτζόγλου με τη νίκη αυτή έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς και έφθασε στο μείον από τη πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.

Από την άλλη, οι «κόκκινοι» των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα δεν πήραν κάτι θετικό από αυτό το παιχνίδι κι έμειναν στους δέκα τρεις βαθμούς και τη δέκατη τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και μόλις στο 5ο λεπτό, ο Δημήτρης Γκαντόγλου απείλησε με πλασέ από θέση βολής, η μπάλα κατευθύνονταν προς τα δίχτυα των γηπεδούχων, όμως την ύστατη στιγμή οι αμυντικοί έδιωξαν πάνω στη γραμμή.

Στο 34ο λεπτό ο Πανιώνιος πήρε προβάδισμα στο σκορ με το πλασέ του Παναγιώτη Παϊτέρη από τη πάσα του Παναγιώτη Σερέτη, ενώ τρία λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία στο 37′ για το 2 – 0 με τους Παϊτέρη, Κίτσα Π. και Ιορδανίδη να αστοχούν τρεις φορές στην ίδια φάση!

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 75′, ο Βουγλάνης σούταρε από πλεονεκτική θέση για γκολ και είδε τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γιάννη Κίτσα.

Στο 81′ και στο 85′ ο Διονύσης Ιορδανίδης με δύο γκολ «κλείδωσε» τη νίκη για τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, για τη 17η αγωνιστική που ήρθε με σκορ, 3 – 0.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Κώστας Κουτσούκης – Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Κίτσας, Σερέτης, Βασιλείου, Κοτρώτσιος Χρ., Κανής, Σκέντζας Χρ., Σκέντζας Χρ. (87′ Δαλαμπύρας), Ελιζόπουλος (70′ Μουκάνης), Κίτσας Π. (62′ Χαν), Ιορδανίδης, Παϊτέρης.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Μπρούσας, Γκέκας, Βλάχος, Σταμελάκης, Λιόλιος, Φαρμάκης, Κωσταρέλλος (60′ Κυμπούρης), Καναβός (46′ Καρπέτης), Βουγλάνης (60′ Χατζηβασιλείου), Γκαντόγλου (89′ Νάστος), Κρητικός.