Νέα νίκη που ήρθε στο φινάλε για την Υπέρεια!

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε η Δόξα Υπέρειας που κέρδισε σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων με σκορ 2 – 0!

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας, η ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα επικράτησε του συνόλου του Γιάννη Τσιφλίζογλου και αναρριχήθηκε στον πίνακα της βαθμολογίας.

Συγκεκριμένα, η Δόξα Υπέρειας έφθασε τους είκοσι βαθμούς και βρίσκεται στο μείον ένα από τη πρώτη θέση, ενώ από την άλλη, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων έμεινε στους δέκα τέσσερις βαθμούς και την ένατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 85ο λεπτό ο Κώστας Κουσιώρας εκμεταλλεύτηκε τη κάθετη πάσα του Αλέξη Τζατζάκη και με πλασέ από θέση βολής κέρδισε τον Γιώργο Καραποστόλη για το 1 – 0.

Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Κώστας Ντόντος «σφράγισε» την εντός έδρας νίκη για την ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα για το 2 – 0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Από πλευράς Αγίων Αναργύρων, οι Σάκης Δάσσιος, Δημήτρης Μητρακούλης και Αποστόλης Μπελάγιας απώλεσαν ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ οι φιλοξενούμενοι…

Δόξα Υπέρειας (Γιώργος Λυκοκώστας): Σκαντζούρης, Δημητρίου, Τραμπάκουλος, Πρίφτης, Παπαδόπουλος, Ντόντος, Κερμελίδης (90′ Τσιούρης Γ.), Γκατζόγιας, Τζατζάκης, Κουσιώρας, Καλφόγλου (70′ Πατσιούρας).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Μπσιμπιγιάννης, Δολιάνης, Ντουρουντάκης, Κολοβός, Μητρακούλης, Τίκας (46′ Αμαρλαριώτης Αθ. (55′ λ.τ. Δοξαριώτης)), Μπελάγιας, Τζεμολάρι, Τσιρβούλης, Δάσσιος (83′ Αμαρλαριώτης Μ.).