Νέα ντέρμπι σε Γόννους & Ελευθεραί στην Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας!

Η 11η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο στο πρωτάθλημα της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας διεξάγεται την ερχόμενη Κυριακή (01/12).

Τα παιχνίδια έχουν ώρα έναρξης στις 15:00 το μεσημέρι και μόλις ένα παιχνίδι θα γίνει το μεσημέρι του Σαββάτου (30/11), αυτό στον Πλατύκαμπο ανάμεσα σε Μελισσοχώρι και Γαλήνη.

Όσον αφορά τον 1ο όμιλο, στο γήπεδο του Πουρναρίου ο Κίσσαβος Συκουρίου θα υποδεχθεί τη Πελασγιώτιδα, ενώ στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» στη Μελιβοία ο Φιλοκτήτης θα φιλοξενήσει τον Σ.Σ. Ραψάνης.

Το ντέρμπι του 1ου ομίλου για την 11η αγωνιστική θα διεξαχθεί στους Γόννους, με την ομώνυμη ομάδα όπου θα αντιμετωπίσει τον Κεραυνό Δένδρων, ενώ στη Μαρμαρίνη η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Όλυμπο Αιγάνης.

Στο γήπεδο του Δασοχωρίου, η Δόξα Βαλανίαδς θα αντιμετωπίσει την Ακαδημία Τυρνάβου, ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα αναμετρηθεί με τη Δήμητρα Γιάννουλης.

Στον Δρυμό, ο τοπικός Κεραυνός θα παίξει με τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης και τέλος στο Κουλούρι, η ομώνυμη ομάδα θα φιλοξενήσει τη Προοδευτική Βερδικούσιας.

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Συκούριο 01/12 Πελασγιώτιδα
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 01/12 Σ.Σ. Ραψάνης
Γόννοι 01/12 Δένδρα
Μαρμαρίνη 01/12 Αιγάνη
Βαλανίδα 01/12 Ακαδημία Τυρνάβου
Ιπποκράτης 01/12 Δήμητρα Γιάννουλης
Δρυμός 01/12 Πανιώνιος
Κουλούρι 01/12 Βερδικούσια

Η Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      28 – 4   25
2. Δήμητρα Γιάννουλης      20 – 6   24
3. Δένδρα      24 – 9   23
4. Πελασγιώτιδα      15 – 10   17
5. Κουλούρι      13 – 16   17
6. Δρυμός      14 – 12   15
7. Βερδικούσια      16 – 14   15
8. Βαλανίδα      10 – 17   13
9. Συκούριο      15 – 15   11
10. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      16 – 20   11
11. Ιπποκράτης      13 – 17   10
12. Πανιώνιος      12 – 16   10
13. Ακαδημία Τυρνάβου      10 – 18   8
14. Μαρμαρίνη      6 – 13   6
15. Αιγάνη      12 – 19   6
16. Σ.Σ. Ραψάνης      8 – 23   4

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, το Σάββατο θα γίνει το παιχνίδι στον Πλατύκαμπο ανάμεσα σε Αστέρα Μελισσοχωρίου και Απόλλων Γαλήνης.

Τα υπόλοιπα ματς θα διεξαχθούν το μεσημέρι της Κυριακής. Στη Βασιλή Φαρσάλων η Αναγέννηση θα φιλοξενήσει τα Βούναινα, ενώ στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης ο Λαρισαϊκός θα παίξει με τον Λαρισαϊκό.

Στους Αγίους Αναργύρους ο τοπικός Ατρόμητος θα αναμετρηθεί με τον Παναγροτικό Νίκαιας, ενώ στη Βαμβακού η ομώνυμη ομάδα θα αγωνιστεί με τη Δόξα Ραχούλας.

Το Ελευθεραί θα υποδεχθεί στο γήπεδο του τη Δόξα Υπέρειας σε ένα εκ των ντέρμπι του 2ου ομίλου, ενώ το Ναρθάκι θα αντιμετωπίσει στο γήπεδο του τη Δάφνη Γλαύκης. Τέλος, στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» ο Πύρρος θα φιλοξενήσει την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Πιο αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Μελισσοχώρι 30/11 Γαλήνη
Αναγέννηση Φαρσάλων 01/12 Βούναινα
Λαρισαϊκός 01/12 Προμηθέας
Αγ. Ανάργυροι 01/12 Παναγροτικός Νίκαιας
Βαμβακού 01/12 Ραχούλα
Ελευθεραί 01/12 Υπέρεια
Ναρθάκι 01/12 Γλαύκη
Πύρρος 01/12 Αστραπή Ν. Πολιτείας

Η Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

1. Ραχούλα      17 – 6   21
2. Ελευθεραί      14 – 8   20
3. Βούναινα      22 – 11   20
4. Υπέρεια      21 – 14   20
5. Παναγροτικός Νίκαιας      24 – 15   19
6. Αστραπή Ν. Πολιτείας      20 – 12   18
7. Βαμβακού      18 – 12   17
8. Πύρρος      12 – 11   16
9. Άγ. Ανάργυροι      12 – 12   14
10. Μελισσοχώρι      15 – 16   14
11. Ναρθάκι      12 – 17   9
12. Γαλήνη      7 – 16   8
13. Γλαύκη      10 – 18   7
14. Λαρισαϊκός      9 – 21   7
15. Αναγέννηση Φαρσάλων      9 – 18   6
16. Προμηθέας      2 – 15   4

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...