Νέο εντυπωσιακό «διπλό» του Προμηθέα, κέρδισε τον Παναγροτικό Νίκαιας!

Τη δεύτερη συνεχόμενη και σπουδαία νίκη εκτός έδρας σημείωσε ο Προμηθέας Λάρισας, όπου κέρδισε τον Παναγροτικό Νίκαιας με σκορ 2 – 1 κι έτσι ανέβηκε στον πίνακα της βαθμολογίας στον 2ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Μετά το σπουδαίο «διπλό» στην Υπέρεια απέναντι στη Δόξα, το σύνολο του Βαγγέλη Στεφανή πέτυχε νίκη και στη Νίκαια απέναντι στον μέχρι πρότινος πρωτοπόρο, Παναγροτικό κι έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς και τη δωδέκατη θέση στη βαθμολογία.

Στην αντίπερα όχθη, οι «πράσινοι» του Βαγγέλη Μπρισίμη δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα κι έμειναν στους τριάντα ένα βαθμούς και ψηλά στη βαθμολογία έχοντας τη τρίτη θέση.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Γιώργος Σεΐζης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ από θέση βολής και το 0 – 1 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 52′, ο Παναγροτικός Νίκαιας έφθασε στην ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 με τη σέντρα – σουτ του Ηλία Χριστοδούλου.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Προμηθέας έβαλε το γκολ της νίκης με το πλασέ του Χρήστου Πότση από τη κάθετη πάσα του Γιώργου Σεΐζη και το 1 – 2 ήταν το τελικό σκορ!

Πάντως, οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια στην αναμέτρηση με την εκτέλεση φάουλ του Ηλία Χριστοδούλου (31′) και τη προσπάθεια με σουτ από θέση βολής του Ηλία Παπακώστα (63′).

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κωνσταντίνου, Ψαρούλης Δ. (70′ Χουσενάι), Πανδρεμένος, Παπακώστας, Γεωργόπουλος (75′ Ανδρεόπουλος), Σώκος, Τσούρα, Γκουντίκας, Αλατάς (82′ Καραφέριας), Χριστοδούλου, Φάσσας.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ρουμπιές, Πότσης, Δολμές (60′ Παϊτέρης), Φώτης (70′ Χολέβας), Σεΐζης, Κατσαμπέλας, Καρβουνάρης, Γκέκας, Χατζησαββίδης, Ψύρρας, Καπετανόπουλος.