Νίκες για Γόννους & Γιάννουλη – Κορυφή για Βούναινα και Ελευθεραί!

Ο Όλυμπος Γόννων ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της 11η Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας τον Κεραυνό Δένδρων με το εντυπωσιακό 4 – 0.

Κατά πόδας στη κορυφή τον ακολουθεί η Δήμητρα Γιάννουλης, που κέρδισε τον Ιπποκράτη με 3 – 0 στο «Γ. Μητσιμπόνας Α΄».

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Συκούριο 2 – 1 Πελασγιώτιδα
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 4 – 0 Σ.Σ. Ραψάνης
Γόννοι 4 – 0 Δένδρα
Μαρμαρίνη 2 – 1 Αιγάνη
Βαλανίδα 0 – 1 Ακαδημία Τυρνάβου
Ιπποκράτης 0 – 3 Δήμητρα Γιάννουλης
Δρυμός 0 – 2 Πανιώνιος
Κουλούρι 1 – 5 Βερδικούσια

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      32 – 4   28
2. Δήμητρα Γιάννουλης      23 – 6   27
3. Δένδρα      24 – 13   23
4. Βερδικούσια      21 – 15   18
5. Πελασγιώτιδα      16 – 12   17
6. Κουλούρι      14 – 21   17
7. Δρυμός      14 – 14   15
8. Συκούριο      17 – 16   14
9. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      20 – 20   14
10. Πανιώνιος      14 – 16   13
11. Βαλανίδα      10 – 18   13
12. Ακαδημία Τυρνάβου      11 – 18   11
13. Ιπποκράτης      13 – 20   10
14. Μαρμαρίνη      8 – 14   9
15. Αιγάνη      13 – 21   6
16. Σ.Σ. Ραψάνης      8 – 27   4

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Φιλοκτήτης Μελιβοίας 07/12 Συκούριο
Πελασγιώτιδα 07/12 Γόννοι
Σ.Σ. Ραψάνης 07/12 Μαρμαρίνη
Δένδρα 07/12 Βαλανίδα
Αιγάνη 07/12 Ιπποκράτης
Ακαδημία Τυρνάβου 07/12 Δρυμός
Δήμητρα Γιάννουλης 07/12 Κουλούρι
Πανιώνιος 07/12 Βερδικούσια

2ος Όμιλος

Στον 2ο Όμιλο, η πρωτοπόρος Δόξα Ραχούλας αναδείχθηκε ισόπαλη (1 – 1) στη Βαμβακού με την ομώνυμη ομάδα και «έπεσε» από την κορυφή, στην οποία και ανήλθαν «χέρι – χέρι» Α.Ε. Βουναίνων και Α.Ο. Ελευθερών.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μελισσοχώρι 1 – 1 Γαλήνη
Αναγέννηση Φαρσάλων 0 – 3 Βούναινα
Λαρισαϊκός 1 – 1 Προμηθέας
Αγ. Ανάργυροι 1 – 2 Παναγροτικός Νίκαιας
Βαμβακού 1 – 1 Ραχούλα
Ελευθεραί 1 – 0 Υπέρεια
Ναρθάκι 6 – 0 Γλαύκη
Πύρρος 2 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      25 – 11   23
2. Ελευθεραί      15 – 8   23
3. Ραχούλα      18 – 7   22
4. Παναγροτικός Νίκαιας      26 – 16   22
5. Υπέρεια      21 – 15   20
6. Πύρρος      14 – 11   19
7. Αστραπή Ν. Πολιτείας      20 – 14   18
8. Βαμβακού      19 – 13   18
9. Μελισσοχώρι      16 – 17   15
10. Άγ. Ανάργυροι      13 – 14   14
11. Ναρθάκι      18 – 17   12
12. Γαλήνη      8 – 17   9
13. Λαρισαϊκός      10 – 22   8
14. Γλαύκη      10 – 24   7
15. Αναγέννηση Φαρσάλων      9 – 21   6
16. Προμηθέας      3 – 16   5

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Αναγέννηση Φαρσάλων 07/12 Μελισσοχώρι
Γαλήνη 07/12 Λαρισαϊκός
Βούναινα 07/12 Αγ. Ανάργυροι
Προμηθέας 07/12 Βαμβακού
Παναγροτικός Νίκαιας 07/12 Ελευθεραί
Ραχούλα 07/12 Ναρθάκι
Υπέρεια 07/12 Πύρρος
Γλαύκη 07/12 Αστραπή Ν. Πολιτείας

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...