Νίκες για Προμηθέα, Νίκαια – Το ντέρμπι ο Λαρισαϊκός, χαμόγελα και πάλι στο Αβέρωφ

Με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0, επικράτησαν οι δύο πρωτοπόροι του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, διατηρώντας την μεταξύ τους απόσταση των δύο βαθμών. Ο Προμηθέας Λάρισας κέρδισε με 1 – 0 τη Δόξα Ραχούλας, ενώ ο Παναγροτικός Νίκαιας με το ίδιο σκορ τον Ιπποκράτη Λάρισας, τον οποίο και έθεσε εκτός διεκδίκησης της δεύτερης θέσης, αφήνοντάς τον στο -9 πλέον.

Στον 2ο Όμιλο, ο Λαρισαϊκός πήρε το ντέρμπι της δεύτερης θέσης, 2 – 1 την Ελπίς Μεσοχωρίου, την οποία και προσπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα, ενώ την ίδια ώρα, στις νίκες (3 – 0) επέστρεφε το Αβέρωφ κόντρα στον Τοξότη Λάρισας, παίρνοντας την ρεβάνς από τον πρώτο γύρο.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ραχούλα 0 – 1 Προμηθέας
Νίκαια 1 – 0 Ιπποκράτης
Υπέρεια 0 – 2 Αναγέννηση Φαρσάλων
Χαραυγή 0 – 2 Βαμβακού
Ακαδημία Φαρσάλων 0 – 4 Ζάππειο
Δίλοφο 1 – 1 Ανθούπολη
Μάνδρα 1 – 1 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (18η Αγωνιστική)

1. Προμηθέας      36 – 8   46

——————ΑΝΟΔΟΣ——————

2. Νίκαια      51 – 11   44

——————ΜΠΑΡΑΖ——————

3. Ιπποκράτης     33 – 17   35
4. Βαμβακού      34 – 16   31
5. Αναγέννηση Φαρσάλων      32 – 20   31
6. Ανθούπολη      25 – 21   28
7. Ραχούλα      34 – 30   26
8. Υπέρεια      35 – 29   24
9. Ναρθάκι      21 – 30   21
10. Δίλοφο      18 – 25   20
11. Ζάππειο      34 – 37   19
12. Μάνδρα      18 – 40   13

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

13. Ακαδημία Φαρσάλων      18 – 63    6

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

14. Χαραυγή      14 – 53   5

Η Επόμενη (19η) Αγωνιστική

Ραχούλα -/03 Νίκαια
Προμηθέας -/03 Υπέρεια
Ιπποκράτης -/03 Χαραυγή
Αναγέννηση Φαρσάλων -/03 Ακαδημία Φαρσάλων
Βαμβακού -/03 Δίλοφο
Ζάππειο -/03 Μάνδρα
Ναρθάκι -/03 Ανθούπολη

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Καρυά 2 – 0 Πανιώνιος
Δρυμός 1 – 1 Βαλανίδα
Ευαγγελισμός 1 – 1 Δένδρα
Ροδιακός 2 – 2 Πλατανούλια
Δολιχιακός 2 – 4 Συκέα
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 3 – 0 Τοξότης Λάρισας
Λαρισαϊκός 2 – 1 Μεσοχώρι

Η Βαθμολογία (18η Αγωνιστική)

1. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      54 – 8   43

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

2. Λαρισαϊκός      46 – 17   40

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

3. Μεσοχώρι     44 – 21   39
4. Πανιώνιος      42 – 18   33
5. Ροδιακός      43 – 29   28
6. Δρυμός      36 – 30   27
7. Βαλανίδα      23 – 22   26
8. Συκέα      28 – 46   23
9. Τοξότης Λάρισας      27 – 42   21
10. Πλατανούλια       26 – 37   18
11. Καρυά      26 – 46   18
12. Ευαγγελισμός      30 – 46   15

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

13. Δολιχιακός      22 – 61   12

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

14. Δένδρα      11 – 36   9

Η Επόμενη (19η) Αγωνιστική

Καρυά -/03 Δρυμός
Πανιώνιος -/03 Ευαγγελισμός
Βαλανίδα -/03 Ροδιακός
Δένδρα -/03 Δολιχιακός
Πλατανούλια -/03 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Συκέα -/03 Λαρισαϊκός
Μεσοχώρι -/03 Τοξότης Λάρισας

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...