Νίκες για Ροδιακό, “Πελα” και Δένδρα!

Γκολ και θέαμα και στην 9η Αγωνιστική προσέφεραν τα σωματεία της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας σε 1ο, 4ο και 50 Όμιλο

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ακαδημία Ελασσόνας 1 – 0 Ακαδημία Τυρνάβου
Βαλανίδα 2 – 0 Πλατανούλια
Μεγ. Ελευθεροχώρι 1 – 3 Δρυμός
Ροδιακός 4 – 0 Βερδικούσια
Συκέα 2 – 1 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Καλύβια 2 – 1 Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      27 – 10   22
2. Ροδιακός      22 – 7   22
3. Βαλανίδα      16 – 10   21
4. Ακαδημία Τυρνάβου      17 – 5   16
5. Συκέα      25 – 17   15
6. Ακαδημία Ελασσόνας      17 – 14   15
7. Βερδικούσια      13 – 11   15
8. Πλατανούλια      11 – 12   14
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      10 – 22   7
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      12 – 23   4
11. Μεγ. Ελευθεροχώρι      12 – 25   3
12. Καλύβια      6 – 32   3

Η Επόμενη (10η) Αγωνιστική

Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 22/12 Βερδικούσια
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 22/12 Ροδιακός
Δρυμός 22/12 Συκέα
Πλατανούλια 22/12 Καλύβια
Ακαδημία Τυρνάβου 22/12 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Βαλανίδα 23/12 Ακαδημία Ελασσόνας

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μάνδρα 0 – 0 Ιπποκράτης
Λάρισα ΄88 2 – 4 Δασοχώρι
Ραχούλα 1 – 3 Δένδρα
Διογένης 2 – 0 Μαρίνος Αντύπας
Πανιώνιος 1 – 1 Κουτσόχερο
Αμπελόκηποι 2 – 6 Τερψιθέα
Ρεπό Άγιος Θωμάς

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Δένδρα      24 – 7   22 *
2. Μάνδρα      22 – 10   19 *
3. Ιπποκράτης      19 – 11   17 *
4. Πανιώνιος      18 – 6   16 *
5. Ραχούλα      13 – 9   15 *
6. Τερψιθέα      13 – 14   15
7. Κουτσόχερο      21 – 12   13 *
8. Δασοχώρι      12 – 13   11 *
9. Λάρισα ΄88      11 – 16   7 *
10. Διογένης      7 – 19   7
11. Αμπελόκηποι      11 – 26   6
12. Μαρίνος Αντύπας      10 – 26   6
13. Άγιος Θωμάς      12 – 24   1 *

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (10η) Αγωνιστική

Δασοχώρι 22/12 Μάνδρα
Άγιος Θωμάς 22/12 Ιπποκράτης
Δένδρα 22/12 Λάρισα ΄88
Κουτσόχερο 22/12 Ραχούλα
Τερψιθέα 22/12 Διογένης
Πανιώνιος 22/12 Αμπελόκηποι
Ρεπό Μαρίνος Αντύπας

5ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Πελασγιώτιδα 2 – 1 Λαρισαϊκός
Νέο Περιβόλι 0 – 1 Γαλήνη
Χάλκη 1 – 4 Γλαύκη
Τοξότης Λάρισας 3 – 0 α.α. Πηνειός
Ομορφοχώρι 1 – 1 Ανθούπολη
Αετόλοφος 9 – 2 Χαραυγή
Ρεπό Ομόνοια

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Πελασγιώτιδα      24 – 4   24 *
2. Γαλήνη      13 – 4   20 *
3. Γλαύκη      23 – 6   18 *
4. Νέο Περιβόλι      13 – 7   14 *
5. Χάλκη      17 – 16   12 *
6. Ομόνοια      13 – 15   11 *
7. Λαρισαϊκός      8 – 7   11 *
8. Ανθούπολη      12 – 10   11 *
9. Αετόλοφος      18 – 12   10
10. Τοξότης Λάρισας      14 – 13   10
11. Ομορφοχώρι      9 – 21   5 *
12. Χαραυγή      11 – 30    -2

* Έχουν κάνει το ρεπό.
** Ο Πηνειός έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

Η Επόμενη (10η) Αγωνιστική

Γαλήνη 22/12 Πελασγιώτιδα
Γλαύκη 22/12 Νέο Περιβόλι
Ανθούπολη 22/12 Χάλκη
Ομόνοια 23/12 Λαρισαϊκός
Χαραυγή 23/12 Τοξότης Λάρισας
Ομορφοχώρι 23/12 Αετόλοφος
Ρεπό Πηνειός

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...