Νίκες για τους πρωτοπόρους σε 1ο και 2ο Όμιλο στην Α΄1 ΕΠΣΛ

«Διπλό» στη Πελασγιώτιδα έβγαλε η Δήμητρα Γιάννουλης και συνέχισε στη κορυφή του 1ου Ομίλου της Α΄ΕΠΣ Λάρισας. Κέρδισαν και οι Όλυμπος Γόννων, Κεραυνός Δένδρων, Κεραυνός Δρυμού και Πανιώνιος που συνθέτουν την 5άδα στη πρεμιέρα του δευτέρου γύρου.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ιπποκράτης 1 – 0 Συκούριο
Βαλανίδα 1 – 2 Δρυμός
Μαρμαρίνη 1 – 1 Κουλούρι
Γόννοι 2 – 0 Βερδικούσια
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 1 – 2 Πανιώνιος
Πελασγιώτιδα 0 – 1 Δήμητρα Γιάννουλης
Σ.Σ. Ραψάνης 2 – 2 Ακαδημία Τυρνάβου
Αιγάνη 0 – 1 Δένδρα

Η Βαθμολογία (16η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      30 – 7   40
2. Γόννοι      38 – 10   36
3. Δένδρα      29 – 20  32
4. Δρυμός      27 – 15   28
5. Πανιώνιος      23 – 20   25
6. Πελασγιώτιδα      19 – 15   23
7. Κουλούρι      19 – 27   23
8. Βερδικούσια      26 – 22   22
9. Ιπποκράτης      26 – 27   20
10. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      25 – 26   19
11. Συκούριο      21 – 22   16
12. Βαλανίδα      14 – 26   15
13. Ακαδημία Τυρνάβου      17 – 30   15
14. Μαρμαρίνη      12 – 26   13
15. Αιγάνη      22 – 31   12
16. Σ.Σ. Ραψάνης      14 – 34   9

Η Επόμενη (17η) Αγωνιστική

Συκούριο 25/01 Δρυμός
Κουλούρι 25/01 Ιπποκράτης
Βερδικούσια 25/01 Βαλανίδα
Πανιώνιος 25/01 Μαρμαρίνη
Δήμητρα Γιάννουλης 25/01 Γόννοι
Ακαδημία Τυρνάβου 25/01 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Αιγάνη 25/01 Πελασγιώτιδα
Δένδρα 25/01 Σ.Σ. Ραψάνης

2ος Όμιλος

Στον 2ο Όμιλο ο Πύρρος συνέχισε και στην 16η Αγωνιστική με νίκη, κερδίζοντας με 2 – 1 στους Αγίους Αναργύρους, παραμένοντας στη κορυφή του Ομίλου.

Δεύτερη πλέον η Α.Ε. Βουναίνων που κέρδισε με 4 – 0 τη Δόξα Ραχούλας. Τρίτος έμεινε ο Παναγροτικός Νίκαιας που έχασε από τον Προμηθέα με 1 – 2. Νίκη πεντάδας για τη Δόξα Υπέρειας (1 – 3) στη Γαλήνη.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ελευθεραί 1 – 2 Μελισσοχώρι
Βαμβακού 0 – 4 Ναρθάκι
Αγ. Ανάργυροι 1 – 2 Πύρρος
Λαρισαϊκός 1 – 1 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Αναγέννηση Φαρσάλων 0 – 0 Γλαύκη
Γαλήνη 1 – 3 Υπέρεια
Βούναινα 4 – 0 Ραχούλα
Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 2 Προμηθέας

Η Βαθμολογία (16η Αγωνιστική)

1. Πύρρος      22 – 13   34
2. Βούναινα      33 – 14   33
3. Παναγροτικός Νίκαιας      35 – 21   31
4. Αστραπή Ν. Πολιτείας      32 – 18   29
5. Υπέρεια      32 – 22   29
6. Μελισσοχώρι      28 – 19   28
7. Ελευθεραί      19 – 14   27
8. Βαμβακού      26 – 24   27
9. Ναρθάκι      32 – 20   25
10. Ραχούλα      23 – 25  22
11. Άγ. Ανάργυροι      17 – 19   19
12. Προμηθέας      13 – 24   13
13. Λαρισαϊκός      14 – 30   11
14. Γαλήνη      10 – 26   10
15. Γλαύκη      10 – 37   8
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      10 – 30   7

Η Επόμενη (17η) Αγωνιστική

Μελισσοχώρι 25/01 Ναρθάκι
Πύρρος 25/01 Ελευθεραί
Αστραπή Ν. Πολιτείας 25/01 Βαμβακού
Γλαύκη 25/01 Αγ. Ανάργυροι
Υπέρεια 25/01 Λαρισαϊκός
Ραχούλα 25/01 Αναγέννηση Φαρσάλων
Παναγροτικός Νίκαιας 25/01 Γαλήνη
Προμηθέας 25/01 Βούναινα

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...