Νίκησε και… προσπέρασε!

Το Ελευθεραί για την 32η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, έκανε το καθήκον του και πήρε την εκτός έδρας νίκη με 2 – 1 επί του Ολύμπου Γόννων.

Με αυτή τη νίκη που σημείωσε το Ελευθεραί, πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στην συνολική του βαθμολογία και έφτασε τους 51 και την 8η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, ξεπερνώντας τους Γόννους που παρέμειναν στους 49 και την 9η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους και να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Όταν στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Θοδωρής Παυλόπουλος με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Οι ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Κώτσιου «χτύπησαν» ξανά με το «καλημέρα» της «επανάληψης». Συγκεκριμένα στο 50ό λεπτό, από πάσα του Γιώργου Μέκρα, ο Βαγγέλης Θεοδώρου με πανέμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Όλυμπος Γόννων με τη σειρά του προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε στο 75’ όταν και μείωσε σε 1 – 2. Ωστόσο στη συνέχεια του παιχνιδιού τίποτα δεν άλλαξε και έτσι το Ελευθεραία πανηγύρισε τη νίκη με 1 – 2.

Ελευθεραί (Βαγγέλης Κώτσιος): Αναστασίου, Μαυρουδής Αντ., Νταμπώσης, Σεβαστόπουλος, Ντελόπουλος, Μέκρας Γ., Τσιάμης Β., Μαυρουδής Ι., Παυλόπουλος, Βαλατσός, Θεοδώρου (55′ Ζιάκας).