Νίκη «ανάσα» για τα Πλατανούλια!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το βοηθητικό γήπεδο της Γιάννουλης έφυγε ο Ηρακλής Πλατανουλίων, μιας και επικράτησε για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ του Τοξότη με το εμφατικό σκορ, 5 – 1!

Οι «πράσινοι» του Γιάννη Νινίκα πέτυχαν μία πολύ σημαντική νίκη στη προσπάθεια που κάνουν για παραμονή στη κατηγορία και έφθασαν με τη σημερινή νίκη τους είκοσι ένα πόντους, όσους έχει και το σύνολο του Χρήστου Γκάτα έπειτα από αυτή την αγωνιστική.

Στο 25ο λεπτό ο Σακογιάννης με ένα εντυπωσιακό σουτ από τα 30 μέτρα έβαλε μπροστά τον Ηρακλή Πλατανουλίων στο σκορ, ενώ στο 40′ ο Γιώργος Λάζος έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους με σουτ μέσα από τη περιοχή.

Στην επανάληψη τώρα και στο 55′, ο Κερίμι με σουτ ύστερα από κάθετη πάσα του Βίδρα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Κερίμι με σουτ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας του Αποστόλη Ράιδου.

Στο 65ο λεπτό του αγώνα τώρα, ο Άλμπαν με σουτ από θέση βολής διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4, ενώ ο Γκουσγκούνης με πλασέ μείωσε σε 1 – 4 στο 75′. Το τελικό 1 – 5 για τα Πλατανούλια διαμόρφωσε στο 81′ ο Χίντα με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Ράιδος, Παπαϊωάννου (60′ Νάτσιος), Τσιμπόλης, Γκουσγκούνης (72′ λ.τ. Βαλιώτης), Τάκε, Παπαδημητρίου, Κίτσιος, Γιαννακός (78′ Τσίτσαβος), Γιώργης, Γκαραβέλης, Τσάλαβος.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Λάζος Γ., Καρκαντζιάς, Λάζος Αν., Κατσής Αν., Χίντα, Ζαμπόγιας, Κερίμι Ρ., Τσοπάνογλου (50′ Άλμπαν), Βίδρας (65′ Ματράκης Γ.), Σακογιάννης (75′ Τσάτσος).