Νίκη – «ανάσα» για τη Βαλανίδα!

Μία πολύ σημαντική νίκη στη προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού πέτυχε σήμερα το απόγευμα η Βαλανίδα εκτός έδρας απέναντι στο Μεγάλο Ελευθεροχώρι, με το «φτωχό» πλην τίμιο, 1 – 0.

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν, το συγκρότημα του Βαγγέλη Μάνου έφθασε τους είκοσι τέσσερις βαθμούς, ενώ η ομάδα του Στέφανου Μπόρα έμεινε μόλις στους τρεις βαθμούς έπειτα και από τη 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Χρήστος Καραγιάννης στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Μάλιστα, στο πρώτο μέρος και στο 20ο λεπτό, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει τέρμα, όμως η μπάλα από το σουτ του Αποστολόπουλου σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας της Βαλανίδας.

Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου (Στέφανος Μπόρας): Γιαννάκος, Λυμπίκης, Γραμμένος Χρ. (70′ Μάγειρας), Βαλιάκος Αθ. (80′ Παπακωνσταντίνου), Δαλώσης, Κοτολόσης, Βαλιάκος Μ., Ξεφτέρης Χρ., Γραμμένος Κ. (75′ Γραμμένος Β.), Αποστολόπουλος, Γεωργάκης.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Τσόγγαρης, Παπαδημητρίου (80′ λ.τ. Δαούλας Κ.), Μπαϊράμης, Μοταφίδης, Καστάμης, Ευαγγέλου (27′ λ.τ. Αδάμου), Παρλάντζας Άρ., Καραγιάννης, Δαούλας Χρ., Καρέλας, Νταλούμης (72′ Ζουρλαδάνης).