Νίκη «ανάσα» για τη Βαλανίδα

Την εντός έδρας νίκη με σκορ 3 – 0 πανηγύρισε η Δόξα Βαλανίδας απέναντι στον Σ.Σ. Ραψάνης για την 20η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας του Νομού μας.

Μία πολύτιμη εντός έδρας νίκη πήρε η ομάδα του Βαγγέλη Μάνου κι έφθασε τους δέκα εννέα βαθμούς στη δωδέκατη θέση, ενώ το συγκρότημα του Δημήτρη Γκαραγκούνη έμεινε στους εννέα βαθμούς.

Στο 62ο λεπτό ο Αντώνης Καρβέλης τροφοδότησε τη μπάλα στον Γιώργο Βαρσάμη και ο τελευταίος με σουτ «άνοιξε» το σκορ για τη Δόξα.

Τρία λεπτά μετά, ο Στάθης Παζάρας έκανε τη σέντρα και ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου με κεφαλιά έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Στο 78ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό σκορ, 3 – 0 χάρη σε τέρμα του Νίκου Παλάντζα από ασίστ του Αντώνη Αδάμου.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κυριάκης, Κακανούλιας, Χαλίλ, Θάνος (70′ λ.τ. Καρβέλης Γ.), Αγγλόπουλος, Σκριάπας, Παλάντζας Ν. (85′ Οικονόμου), Βαρσάμης, Καρβέλης Αντ. (72′ Αδάμου), Δεμερτζής (55′ Ρακιντζόγλου), Παζάρας.