Νίκη «ανάσα» για τη Βαλανίδα!

Μία άκρως σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η Βαλανίδα, καθώς κέρδισε στο γήπεδο του Βιολογικού τον Πανιώνιο, για τη 17η στροφή του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα της Δόξας σημείωσε μία πολύ σημαντική νίκη στη προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη κατηγορία, καθώς έφυγε με τους τρεις από το γήπεδο του Βιολογικού και με αυτόν τον τρόπο έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα. Από την άλλη, η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά που δεν μπόρεσε να πάρει κάτι καλό από το ματς, έμεινε στους οκτώ πόντους ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 18ο λεπτό του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ, καθώς η μπάλα από του σουτ του Ευαγγέλου, χτύπησε αρχικά σε σώμα παίκτη του Πανιωνίου κι έπειτα κατέληξε στα δίχτυα για το 0 – 1.

Μάλιστα, εννέα λεπτά μετά, η Δόξα πέτυχε και δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά με τον Χρήστο Δαούλα και με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος, ο Πανιώνιος μείωσε σε 1 – 2 με τον Γεράσιμο Κίτσα και ξαναμπήκε στο ματς, έτσι ώστε να διεκδικήσει κάτι θετικό.

Ωστόσο, στην επανάληψη και στο 51ο λεπτό, ο Χρήστος Δαούλας με σουτ από πλεονεκτική θέση και από λάθος ασθενής απόκρουση του γκολκίπερ του Πανιωνίου, Ράπτη, πέτυχε το 1 – 3 και έδωσε πολύ καλό προβάδισμα στο ματς για τη Βαλανίδα.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι στο υπόλοιπο του ματς, ήταν να μειώσουν σε 2 – 3, όπου ήταν και το τελικό σκορ με το τέρμα του Παναγιώτη Ευθυμίου.

Οι άνθρωποι του Πανιωνίου εκφράζουν πολλά παράπονα προς το πρόσωπο του κ. Γρηγοριάδη, καθώς θεωρούν πως έπρεπε να δοθεί πέναλτι στη φάση του 20ού λεπτού, όπως και για την αποβολή του προπονητή των γηπεδούχων, Αποστόλη Κορομηλά.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ράπτης, Βασιλείου, Ελιζόπουλος Ν., Ελιζόπουλος Κ. (72′ Στρατινάκης), Κανής, Σκέντζας Β. (65′ Ευθυμίου), Σκέντζας Σ. (50′ Κίτσας Γ.), Δημόπουλος, Μιχαλόπουλος, Παϊτέρης, Κίτσας Γερ.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Τσογκάνης, Παπαδημητρίου, Βελώνης, Μουταφίδης, Ευαγγέλου, Καστάμης, Παλάντζας, Καραγιάννης (82′ Δαούλας Κ.), Δαούλας Χρ., Κατσιάνας (55′ λ.τ. Κύρκος), Βαϊράμης (70′ Αδάμου).