Νίκη «ανάσα» για τη Γιάννουλη…

Τη πρώτη νίκη για το νέο έτος σημείωσε η Δήμητρα Γιάννουλης, όπου κέρδισε με 1 – 0 το Ελευθεραί στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα της Γιάννουλης έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα με τη νίκη αυτή, ενώ το Ελευθεραί παρέμεινε στους δέκα εννέα πόντους.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε το ματς σημειώθηκε στο 35ο λεπτό με σκόρερ τον Γιάννη Μπάμπαλη που με πλασέ μετά από σέντρα του Τατσελάρι κέρδισε τον Άρη Μόσιαλο κι έκανε το 1 – 0.

Μάλιστα, πέντε λεπτά μετά οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία για το 2 – 0 από το σημείο του πέναλτι. Η Δήμητρα Γιάννουλης κέρδισε πέναλτι με πρωταγωνιστή τον Χατζηγρηγορίου. Ο Γκαλγκανόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, με τον Χατζηγρηγορίου να απειλεί στην επαναφορά με σουτ και να στέλνει εκ νέου τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Άρη Μόσιαλου.

Στην επανάληψη του αγώνα και στο 76ο λεπτό τα «λιοντάρια» είχαν την ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσια, όμως η μπάλα δεν έκανε το χατήρι στον Βαγγέλη Θεοδώρου, καθώς σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βασίλη Μαστοροδήμου.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Μαστοροδήμος, Σαπάκος, Γκουντρουμπής, Βιλανάκης, Τατσελάρι, Παπακωνσταντίνου, Θώμος (75′ Ράπτης), Μπάμπαλης, Γκαλγκανόπουλος (60′ Καρέλας), Ραμάι (85′ Ασπετάκης), Χατζηγρηγορίου (88′ Μονάντερος).

Α.Ο. Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Μόσιαλος, Βασιλόπουλος, Καρβούνης, Βλησαρούλης, Κολοβός (46′ Ανυφαντής), Χατζής Γ., Ζησόπουλος (70′ Θεοδώρου), Καραγκιόζης, Ματμανίδης (55′ Χατζής Κ.), Μασρί (50′ Ποντίκας), Παιδής.