Νίκη «ανάσα» για τον Δαμασιακό!

Μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Δαμασιακός στη προσπάθεια που κάνει για να αναρριχηθεί πιο ψηλά στη βαθμολογία, όπου κέρδισε το Αβέρωφ εκτός έδρας με σκορ 3 – 1!

Η ομάδα του Αλέξη Παγκαρλιώτα με τη νίκη «ανάσα» έφθασε τους δέκα βαθμούς και δίνει νέο ενδιαφέρον στον πίνακα της βαθμολογίας, ενώ το σύνολο του Δημήτρη Κουκουλιάφκα συνεχίζει έχοντας δέκα πέντε βαθμούς.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Νίκος Γελαλής ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Δαμασιακό στο σκορ με σουτ, με τον ίδιο να σκοράρει και στο 24′ και να κάνει δύο τα τέρματα για τους «μπλε».

Μάλιστα, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο ο Δημήτρης Καρακάνος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Αντώνη Πούτα και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Αβέρωφ.

Στην επανάληψη και στο 50′, ο Ηλίας Λιλολάρι πέτυχε το γκολ της τιμής με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και έκανε το 1 – 3, ενώ στη συνέχεια του αγώνα δεν άλλαξε κάτι προς το σκορ, παρά τις χαμένες ευκαιρίες των παικτών των δύο ομάδων…

Οι γηπεδούχοι είχαν καλές στιγμές στο παιχνίδι με τους Δημήτρη Αλατά, Ηλία Λιλολάρι και Θωμά Κουσιά, ενώ οι φιλοξενούμενοι με τους Στέλιο Λούτσο, Νίκο Γελαλή και Δημήτρη Μουσιάρη…

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Παπαδημητρίου, Μίλλερ (77′ Κυριάκος), Μούτσα, Αλατάς (83′ Σταυροθανασόπουλος), Λιλολάρι, Μήτσιος, Στράτος (46′ Στεργίου), Μπαστούνης, Γραμμένος, Χάνι (46′ Κουσιάς), Μπαρούτας.

Δαμασιακός (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Νικολακούλης, Γεωργατζιάς, Πούτας, Οικονόμου (89′ Μουσιάρης Θ.), Καρακάνος, Ιωαννίδης, Δούκας (87′ Μπακαΐμης), Μουσιάρης Δ., Τσιάλτας (68′ Λέτσιος), Γελαλής (82′ Ραπτοτάσιος), Λούτσος.