Νίκη «ανάσα» για τον Θερμαϊκό!

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Θερμαϊκός Στομίου, καθώς επικράτησε της Ομόνοιας με σκορ, 2 – 1.

Η αναμέτρηση διεξήχθη σήμερα το απόγευμα λοιπόν στο γήπεδο του Στομίου και η τοπική ομάδα κατάφερε να πάρει τη νίκη «ανάσα» και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Γιάννη Τσιάρα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ρίζος Οικονόμου, όμως η μπάλα δεν βρήκε στόχο καθώς σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ομόνοιας.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 65ο λεπτό, ο Θερμαϊκός πήρε προβάδισμα στο σκορ, με ένα πολύ όμορφο τέρμα και την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Ταπατά.

Το συγκρότημα του Γιώργου Σκρέτα δεν έμεινε στο 1 – 0, καθώς στο 80ο λεπτό έκανε δύο τα τέρματα του, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Γιάννη Τσιάρα.

Τέλος, το μόνο που κατάφερε η Ομόνοια ήταν να μειώσει σε 2 – 1 προς το τέλος του αγώνα, όμως δεν αποκόμισε κάτι θετικό από την εν λόγω συνάντηση, με το Στόμιο να παίρνει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Οικονόμου Χρ., Μυλωνάς, Καρέντζος, Χλωρός, Τοπάλης Μ., Βλούχος (70′ Χατζηλιόντας), Θεοδώρου, Αντωνίου, Οικονόμου Ρ. (80′ Πολύζος), Τσιάρας, Ταπατάς (70′ Λιάκος).