Νίκη – «ανάσα» για τον Ιπποκράτη

Νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές για τον Ιπποκράτη Λάρισας, που κέρδισε με 2 – 0 τον Σ.Σ. Ραψάνης στο πλαίσιο της 13ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρενάτο Φραχόλι που πέτυχε και τα δύο τέρματα της νίκης του Ιπποκράτη, οι «κιτρινόμαυροι» του Θανάση Κολονιώτη έφτασαν τους 13 βαθμούς και την 11η θέση, αφήνοντας τον Σ.Σ.Ρ. στον «πάτο» της βαθμολογίας με 7 πόντους.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Ρενάτο Φραχόλι να περνά και τον αντίπαλο κίπερ, Δημήτρη Γκαραγκούνη, λαμβάνοντας εξαιρετική κάθετη πάσα από τον Γιώργο Μπλάνα.

Στην επανάληψη και στο 62ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε και το δεύτερο τέρμα της ομάδας του. Μετά από κάθετη πάσα και πάλι του Γιώργου Μπλάνα και με πλασέ αφού πέρασε ξανά τον κίπερ, ο Ρενάτο Φραχόλι, διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για να πάρουν ότι περισσότερο μπορέσουν από την αναμέτρηση και έχασαν ευκαιρίες με τους Δημήτρη Κουτσιμανή (82′) και Βασίλη Δελητζάνη (88′) για κάποιο τέρμα.

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Μπίτρας, Μαραμής (85′ Παπαδημητρίου), Γιαννίκης (50′ Παπανικολάου), Μπλέρο, Μονάντερος (85′ Κουταλιάς), Μπούζο, Κοντογιώργος, Φραχόλι Ότ., Μπλάνας, Φραχόλι Ρ., Διαμάντης (74′ Τσιβάκας).

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Γκαραγκούνης Δ., Δελητζάνης, Ιωάννου, Μακεδόνας, Κυριάκος, Λιάμης (80′ λ.τ. Μαντής), Γκαραγκούνης Γ., Κουτσιμανής, Στογιάννης, Νορελντίν (60′ Παπαμιχαήλ), Δούρος (70′ Βουλάγκας).