Νίκη «ανάσα» για το Στόμιο!

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες πανηγύρισε ο Θερμαϊκός Στομίου σήμερα το απόγευμα, καθώς επικράτησε με 2 – 0 του Σ.Σ. Ραψάνης στο γήπεδο του Στομίου!

Η ομάδα του Χρήστου Βλούχου πήρε μία πολύ σημαντική νίκη ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ, μιας και έφθασε τους δέκα επτά βαθμούς. Αντίθετα, το συγκρότημα του Βασίλη Καψούρη έμεινε στους είκοσι εννέα πόντους ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Δημήτρης Πικούλης έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, ο Θερμαϊκός είχε δοκάρι, καθώς η μπάλα από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Τσιάρα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κοτσιανούλη.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, είχε και ο Σ.Σ. Ραψάνης δοκάρι σε προσπάθεια του Τζέφρι Σινάν, με το 1 – 0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου. Βέβαια, στο 42′ ο Τζέφρι Σινάν είχε σημειώσει τέρμα, όμως αυτό ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

Στην επανάληψη τώρα και στο 60′, οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους και εξασφάλισαν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Οι παίκτες του Χρήστου Βλούχου συνδυάστηκαν ωραία και ο Γιάννης Τσιάρας από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Σ.Σ. Ραψάνης και διαμόρφωσε το τελικό, 2 – 0.

Τέλος, οι άνθρωποι του Στομίου συγχαίρουν τη σημερινή διαιτησία του κ. Καραθάνου και των βοηθών του κ. Κοτούμπα Ν. και κ. Τσακνάκη.

Θερμαϊκός Στομίου (Χρήστος Βλούχος): Φωτίου, Θεοδώρου, Χλωρός, Τοπάλης Μ., Χατζηλιόντας, Πικούλης (85′ Οικονόμου Χρ.), Τσιάρας, Οικονόμου Ρ., Σελήνης Δ. (80′ Τσερίκου), Αλβανός, Παπαχρήστος.

Σ.Σ. Ραψάνης (Βασίλης Καψούρης): Κοτσιανούλης, Ιωάννου, Λιάμης, Δικόπουλος, Ρωμνιός (80′ Μακεδόνας), Σινάν Κ., Γκαραγκούνης Γ., Σινάν Τζ., Κατσαμάκας, Νταμπαλέτσιος, Σινάν Ερ. (85′ Καμαγιάννης).