Νίκη από τη μία, παράπονα από την άλλη!

Με σκόρερ τον Σωτήρη Τράντο ο Άγιος Θωμάς πανηγύρισε τη νίκη σήμερα το πρωί απέναντι στη Θύελλα Βασιλί, παιχνίδι με το οποίο και «έκλεισε» η αυλαία της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» διεξήχθη σήμερα το πρωί ο εν λόγω αγώνας και οι «βυσσινί» πήραν μία σπουδαία νίκη απέναντι στη Θύελλα. Έτσι, οι «βυσσινί» έφθασαν τους δέκα τέσσερις βαθμούς, ενώ οι «πορτοκαλί» έμειναν στους δέκα επτά μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε και την αναμέτρηση πέτυχε στο 5ο λεπτό ο Σωτήρης Τράντος, με τον μέσο του Αγίου Θωμά να σκοράρει από πλεονεκτική θέση για γκολ και να δίνει από νωρίς το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στη συνέχεια του αγώνα, αμφότερες οι δύο ομάδες προσπάθησαν για να πετύχουν τέρμα και η πιο ουσιαστική φάση καταγράφηκε στο 77ο λεπτό. Ο Λεωνίδας Βαΐτσης εκτέλεσε φάουλ για τη Θύελλα και ο Ακρίβος που πήδηξε πιο ψηλά από όλους πήρε τη κεφαλιά κι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία του Λιούτα κι ενώ αυτή «έγλειψε» το οριζόντιο δοκάρι λίγο πριν καταλήξει άουτ.

Το 1 – 0 υπέρ του Αγίου Θωμά έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Βασιλού, όπου από τη μία οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη σπουδαία αυτή νίκη, ενώ από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με παράπονα προς το πρόσωπο του ρέφερι. Μάλιστα, στο τέλος υπήρξαν και συμπλοκές ανάμεσα σε παίκτες και φιλάθλους των δύο ομάδων, με τους ψυχραιμότερους να ηρεμούν τα πνεύματα…

Ασπίς Αγίου Θωμά (Γιάννης Χρηστίδης): Λιούτας, Δοξαριώτης, Καρανικόλας, Αρδόγλου, Καραλευθέρης, Τσιουρής (90′ Ζιώγας), Καραγιάννης, Τράντος (67′ Κοτσώνης), Καραγεωργίου, Χριστίδης Αθ. (80′ Λεωνιδάκης), Χατζηλιάδης (60′ Τσιβάκας).

Θύελλα Βασιλί (Γιώργος Αλεξίου): Χριστοδούλου, Λιτσόπουλος, Μπόγκας Θ., Τριανταφύλλου, Αγγελουσόπουλος, Βαΐτσης Λ., Κούρο (35′ Μπόγκας Θ.), Αλεξίου (85′ Μαργαριτόπουλος), Αρβανιτοζήσης Δ., Ακρίβος, Τριανταφυλλόπουλος (60′ Βαΐτσης Ρ.).