Νίκη από το ημίχρονο για το Βλαχογιάννι

Με νίκη συνέχισε τη πορεία του στο πρωτάθλημα της Α΄τοπικής κατηγορίας το Βλαχογιάννι, καθώς κέρδισε στην έδρα του τον Αετό Αμυγδαλέας σήμερα το απόγευμα με σκορ, 3 – 1.

Έτσι, με τη σημερινή η ομάδα του Νίκου Φακίτσα έφθασε τους τριάντα οκτώ βαθμούς και βρίσκεται στην ενδέκατη θέση του πρωταθλήματος, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Γιώργου Λιάπη έφθασε τους σαράντα δύο πόντους και την έκτη θέση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 12ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να μπουν μπροστά στο σκορ με την όμορφη κεφαλιά του Γιάννη Ιωαννίδη έπειτα από την εκτέλεση κόρνερ του Βρασίδα Κοντοθανάση, ενώ εννέα λεπτά αργότερα, ο Δημήτρης Τόλιος με δικό του τέρμα ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια.

Στο 41ο λεπτό του αγώνα τώρα, ο Δημήτρης Κοντοθανάσης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Μίμης Κουρούκας έχασε διπλή ευκαιρία για να μειώσει στο σκορ, με τη μπάλα να σταματά και τις δύο φορές στο δοκάρι της εστίας του Κώστα Χάμου.

Εν τέλει, η μείωση του σκορ και το 3 – 1 για τον Αετό Αμυγδαλέας ήρθε στο 88ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Μπακαβέλλου.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χάμος, Βάλλας, Ιωαννίδης, Σουφχάρας, Γεωργατζιάς (83′ Γεωργούλης), Γκουρομπίνος, Κοντοθανάσης Δ. (86′ Λάκης), Κοντοθανάσης Βρ., Ζηρδέλης, Αθανασούλης, Τόλιος (60′ λ.τ. Σαπουνάς).

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Κορλός, Ευαγγελούλης (46′ λ.τ. Κουρούκας), Πολύζος, Ανδριανόπουλος (65′ Σάρα), Υφαντής, Γραμμένος, Καρβούνης, Δημητρέλης (76′ Μπακαβέλλος), Αντωνόπουλος, Πίρε.