Νίκη από το πρώτο μέρος για τον Φαλανιακό

Με σκορ 2 – 0 ο Φαλανιακός επικράτησε της Α.Ε. Κιλελέρ εκτός έδρας κι «έκλεισε» με νίκη τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας.

Οι «κιτρινόμαυροι» των Τάσου Μπεριτζά – Κώστα Παπαρίζου έφυγαν από το Κιλελέρ με τους τρεις βαθμούς της νίκης κι έτσι συνεχίζουν στη δεύτερη θέση έχοντας τριάντα επτά βαθμούς και στο μείον δύο από τον ΠΟΕ.

Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, όμως δεν τα κατάφερε κι έμεινε στους είκοσι ένα βαθμούς και την έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Βασίλης Φλώρος «άνοιξε» το σκορ και έδωσε το προβάδισμα για τον Φαλανιακό, ενώ ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Κώστας Τσιάκος, βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και σημείωσε το 0 – 2.

Στη συνέχεια του αγώνα σημειώθηκαν κι άλλες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, όμως το 0 – 2 από το πρώτο ημίχρονο ήταν το τελικό αποτέλεσμα για λογαριασμό του Φαλανιακού…

Α.Ε. Κιλελέρ (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Καρακυρίτσης, Βαλατσός, Ζιόμπουρας Απ., Παλάσκας, Χατζής Γ., Γουρνάρης, Κολοβός, Μητροδήμος (60′ Λένας), Χατζής Κ., Τζέκα, Παπαχρήστος.

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Κώστας Παπαρίζος): Μάλτζαρης, Παππάς, Μαχαίρας, Κολοβός (55′ Πανταζής Ηλ.), Φλώρος, Λυγούρας Β. (68′ Αντωνόπουλος), Πανταζής Γ., Μπλέντι, Φουσίκας (80′ Λυγούρας Χρ.), Τσιάκος, Λεσάι (88′ Καρυώτης).