Νίκη για τον Κεραυνό Δένδρων με το αγαπημένο του σκορ

Τη νίκη με 1 – 0 όπως και στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος πήρε ο Κεραυνός Δένδρων απέναντι στον Διογένη για τη δεύτερη αγωνιστική του 4ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ!

Το σύνολο του Μίλτου Ταυλαρίδη έκανε δύο τις νίκες του με το ίδιο σκορ και στις δύο αγωνιστικές, φθάνοντας έτσι τους έξι βαθμούς μέχρι τώρα.

Το πρώτο μέρος πέρασε αν εκμεταλλευτώ στο ματς ενώ στο 48′ ο Γκαμπέτας είχε δοκάρι με προσπάθεια από θέση βολής, όπως το ίδιο συνέβη και πέντε λεπτά μετά με τον Αποστόλη Καλέση που σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Διογένη.

Τελικά, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη δεύτερη τους νίκη, αφού στο 78ο λεπτό ο Πέρπερας με την απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Διογένη και έκανε το 1 – 0.

Βέβαια, στο 72ο λεπτό ο Μανώλης Βόραδας είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία από το σημείο του πέναλτι να πετύχει τέρμα, καθώς ο πορτιέρο του Διογένη απέκρουσε την εκτέλεση, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το τέρμα του 78ου λεπτού…

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουτούκας (80′ Μπαλογιάννης), Θόδωρας, Τασιούλας, Καλέσης Αχ., Γκαμπέτας, Γκάτης (50′ Βόραδας), Κουσιάνας (55′ Ντιντόκας), Σκριάπας (65′ Σερδένης), Καλέσης Απ., Πέρπερας.