Νίκη για τον Τοξότη!

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας ο Τοξότης Λάρισας, επικρατώντας εντός έδρας με 2 – 1 των Λύκων.

Αυτή δεν ήταν μόνο η πρώτη νίκη για τον Τοξότη, αλλά και οι πρώτοι του βαθμοί στο πρωτάθλημα, καθώς μετρούσε τέσσερις συνεχόμενες ήττες. Από την άλλοι οι Λύκοι μένουν για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς νίκη, μετά την ισοπαλία της προηγούμενης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο ματς και κατάφεραν από πολύ νωρίς να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νταναβάρας με απευθείας εκτέλεση φάουλ, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 1 – 0.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ωστόσο ήταν άμεση. Συγκεκριμένα μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Γκένις Μαρβατάι ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος και δεν αστόχησε για το 1 – 1.

Την λύση για τον Τοξότη έδωσε στο δεύτερο ημίχρονο ο Τάκε. Στο 80ό λεπτό του παιχνιδιού, ο Δημήτρης Τάκε μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Μπρούτσος, Κίτσιος Χρ., Αργύρης (60′ Τάκε Δ.), Πλατσάς (22′ λ.τ. Μπουρουτζίκας (73′ λ.τ. Γκουσγκούνης)), Ζιάκος, Σαπουνάς, Τσώτσος, Παπαδημητρίου, Ζαχαράκης, Νταναβάρας, Τσέλα.

Λύκοι (Θανάσης Καλαμάς – Θανάσης Αθανασόπουλος): Κωνστάντος, Σελήνης, Ντριβαλάς, Μπαλοδήμος, Σκύφτας, Βασιλόπουλος, Μαρβατάι Τζ. (80′ Μαυροδήμος), Ζησόπουλος, Ρακιντζόγλου (70′ Τατσόπουλος), Μάτα (60′ Φακίτσας), Μαρβατάι Γκ.

Στεργίου, Στεργιακούλης, Παπαγιαννόπουλος.