Νίκη για το Αργυροπούλι, τις εντυπώσεις η Ροδιά…

Το ροζ φύλλο του αγώνα πήρε σήμερα η ομάδα της Δόξας Αργυροπουλίου απέναντι στον τοπικό Ροδιακό. Αν και μια ολόκληρη κατηγορία χωρίζει τις δύο ομάδες αυτό δεν φάνηκε μέσα στο γήπεδο.

Η ομάδα της Δόξας Αργυροπουλίου είχε την τύχη να προηγηθεί πολύ νωρίς και αυτό, την βοήθησε στο να κρατήσει την νίκη μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, πάρα την πίεση του τοπικού Ροδιακού στα τελευταία λεπτά την αναμέτρησης.

Απο ένα καλό ημίχρονο είχαν και οι δύο ομάδες.Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, η δε τοπικη ομάδα της Ροδιάς στο δεύτερο.

Το φιλμ του αγώνα

5′ 0 – 1 Μόλις στο 5΄λεπτό και στην πρώτη φάση του αγώνα και ύστερα από υπέροχη εκτέλεση κόρνερ του Μπέλτσιου, με καρφωτή κεφαλιά του Αδάμου η ομάδα της Δόξας ανοίγει το σκορ.

15′ Σουτ του Μπέλτιου λίγο έξω απο την μικρή περιοχή της ομάδας της Ροδιάς η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και βγαίνει κόρνερ.

25′ Κίτρινη κάρτα αντικρίζει ο Α. Σκούπρας απο την ομάδα της Ροδιάς ύστερα απο δυναμικό τάκλιν στον αντίπαλο του.

35΄ Ωραίος συνδυασμός Γκιόζι και Τόρη για την ομάδα της Ροδιάς το σουτ καταλήγει στην αγκαλιά του Χατζή.

45′ Ύστερα  απο καταπληκτική κεφαλιά του Αναστασιάδη ο γκολκίπερ της Ροδιάς με καταπληκτική επέμβαση και μέσα σε υπερένταση διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

55′ Δυναμικό ξεκίνημα για την ομάδα της Ροδιάς μετά απο έξοχη συνεργασία και μπαλιά διαβήτη του Τόρη, ο Πίγκας βγαίνει τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και στέλνει την μπάλα να περάσει λίγα μόλις εκατοστά δίπλα απο το τέρμα του Χατζή.

75′ Δυνατό σουτ απο τον Μπέλστιο η μπάλα σταματάει στο δοκάρι του ανήμπορου να αντιδράσει Γουγουλή.

80′ Διαμαρτυρίες των παικτών του Ροδιακού στον διαιτητή για τον μην καταλογισμό πέναλντι.

85′ Η Ροδιά εντίνει την προσπάθεια για ισοφάρηση, σουτ μακρινό του Βασιλειάδη η μπάλα στην αγκαλιά του Χατζή.

Ροδιακός (Βασίλης Αργυρακούλης): Γουγουλής, Χρυσοβέργης, Γιάννας, Λάκης, Γεροστέργιος, Σκούπρας, Μαρτζαφλάρας (45΄ Κυριάκος), Φτεριώτης (55′ Κουνής), Τόρης, Πίγκας (70′ Τσιρόπουλος), Γκιόζι.

Δόξα Αργυροπουλίου (Χρήστος Τζαφέρης): Χατζής,Γανός , Αδάμος, Αλεξανδρίδης , Κατσαβός, Μπουκουβάλας (55′ Λάτος), Σπυρόπουλος, Μπέλτσιος, Αναστασιάδης, Μπάτζιος (65′ Μπούρας), Τσικούρας (80′ Σαλτίδης)

Παραλειπόμενα

* Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα της Ροδιάς σημείωσαν όλοι οι παίχτες. Πολυτιμότερος ο γκολκίπερ Γιώργος Γουγουλής. Καλή εμφάνιση για την ομάδα της Δόξας είχε ο Μπέλτσιος και ο Αλεξανδρίδης.

* Στο γήπεδο της Ροδιάς και ένας παλιός γνώριμος για την ομάδα της Ροδιάς 0 Νίκος Αλεξούλης, φαίνεται οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται.

* Παρά την αφόρητη ζέστη και το “δύσκολο” της ώρας πάνω απο 300 φίλαθλοι βρέθηκαν στο γήπεδο για να στηρίξουν τις δυο ομάδες.