Νίκη δεύτερης θέσης για τον Όλυμπο Γόννων

Τη τρίτη του νίκη στον 3ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας σημείωσε ο Όλυμπος Γόννων, κερδίζοντας με 3 – 1 τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι «κυανόλευκοι» χάρις στη νίκη τους αυτήν «σκαρφάλωσαν» στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας με εννέα πόντους, τρεις λιγότερους από τον πρωτοπόρο, Άρη Κουλουρίου που έχει πετύχει το απόλυτο των νικών έως την 4η Αγωνιστική και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος. Στον αντίποδα ο Χείμαρρος που έφυγε από το Στάδιο των Γόννων με πολλά παράπονα από την διαιτησία έμεινε στους επτά βαθμούς και την τρίτη θέση.

Στο 36′ ο Παναγιώτου ανατράπηκε από τον Κρητικό εντός ορίων της περιοχής του Χειμάρρου και ο κ. Νατσιούλας σημείωσε παράβαση. Την εσχάτη των ποινών από την άσπρη «βούλα» ανέλαβε να εκτελέσει ο Βαγγέλης Μπούμπουλης, που δεν λάθεψε, ανοίγοντας το σκορ. Την απόφαση να δοθεί πέναλτι αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι.

Πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν το παιχνίδι στο 40′ με ένα μακρινό σουτ του Τζουλάι.

Στην επανάληψη ο Όλυμπος Γόννων «καθάρισε» το παιχνίδι. Στο 55′ ο Παναγιώτου σέρβιρε στον Ζαϊρέ, ο οποίος και κέρδισε από θέση τετ – α – τετ τον μέχρι πέρυσι συμπαίκτη του στην Αναγέννηση Πουρναρίου, Κρητικό, δίνοντας και πάλι προβάδισμα στους γηπεδούχους. Για την φάση αυτή οι του Χειμάρρου διαμαρτυρήθηκαν έντονα για οφσάιντ.

Το τελικό 3 – 1 διαμόρφωσε στο 68′ ο Ριζούλης, εκμεταλλευόμενος και αυτός ασσίστ του Παναγιώτου.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μουζακίτης, Καραδούκας (60′ Κίτσιος), Γκουγκουλιάς Ν., Γκουγκουλιάς Χρ., Μπούμπουλης Αθ., Μπούμπουλης Ε. (65′ Μαλαμούδης), Τσούγιας, Ντόι (55′ Κολτσίδας), Ζαϊρές, Ριζούλης, Παναγιώτου (75′ Τσιρονίκος).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Κρητικός Γ. (30′ λ.τ. Άτσος), Γκέκας, Κωνσταντινίδης, Βλάχος (80′ Τζανέκας), Λιόλιος, Τζουλάι, Νάτσης, Βουγλάνης, Γκαντόγλου, Μάρκου (46′ Φαρμάκης), Κρητικός (60′ Κωνσταντινίδης Γ.)