Νίκη – «εξάποντο» για τον Ατρόμητο

Νίκη – «εξάποντο» και όχι… τρίποντο πήρε η ομάδα του Ατρομήτου Αγίων Αναργύρων, κόντρα στον ΠΑΟΛ Αβέρωφ, κερδίζοντας τον με 3 – 0 και βυθίζοντας το «θωρηκτό» ακόμη πιο κοντά στη… Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Γιάννη Κυρμιτζόγλου διατηρείται πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού με τους 35 βαθμούς, αφήνοντας τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ στους 30 και «ουραγό» της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, μιας και η Αναγέννηση Πουρναρίου κέρδισε με την σειρά της και έφτασε τους 33 πόντους.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ευαγγέλου. Ωραίος συνδυασμός των Μπακαρτζή και Αμαρλαριώτη, ο Παύλου έκανε τη σέντρα και ο Ευαγγέλου με πλασέ στη κίνηση κέρδισε τον Μάνο για το 1 – 0. Λίγο νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 22′ ο Τσινούδης από πλευράς γηπεδούχων είχε σημαδέψε το δοκάρι της εστίας του Μάνου.

Στην επανάληψη και στο 69′ ο Στέλιος Τσινούδης αυτή τη φορά σημάδεψε σωστά. Με ψηλκρεμαστό πλασέ κέρδισε τον Μάνο για το 2 – 0 των γηπεδούχων, για να πάρει τη σκυτάλη ένα λεπτό αργότερα και πάλι ο Ευαγγέλου για να διαμορφώσει το τελικό 3 – 0, με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση, εκμεταλλευόμενος λάθος της αμυντικής γραμμής του Αβέρωφ.

Στο 78′ οι γηπεδούχοι είχαν μία φάση για το γκολ της τιμής, όμως το σουτ του Θοδωρή Πατρίκη δύσκολα απέκρουσε ο Νίκος Παυλόπουλος.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Παυλόπουλος, Πλιάγκας, Παύλου, Τσιφλίζογλου, Παναγιώτου, Μούμος (81′ Γκούγκλας), Τσινούδης, Ευαγγέλου (73′ Αμαρλαριώτης Μ.), Μπακαρτζής, Αμαρλαριώτης Αθ., Κουμπούρας (62′ Τίκας).

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Χρήστος Γραβάνης): Μάνος (73′ λ.τ. Λεμονής), Καραλής, Κοτρώτσιος Αθ., Κοτρώτσιος Χρ., Δεμέστιχας, Θέμελης, Παρλάντζας, Μητσιός (67′ Πουρνάρας), Κουτσάκης, Παππάς (42′ λ.τ. Πατρίκης), Δήμου.