Νίκη εξόδου από την ζώνη των πλέι-άουτ!

Τη νίκη της 10ης Αγωνιστικής πέτυχε η Δόξα Βλαχογιαννίου, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Δωτιέα Αγιάς με 1 – 2, βγαίνοντας για πρώτη φορά στη σεζόν εκτός ζώνης πλέι – άουτ.

Η ομάδα του Νίκου Φακίτσα έφτασε τους 12 βαθμούς “σκαρφαλώνοντας” στην 11η θέση, κρατώντας στην 7η θέση τον Δωτιέα Αγιάς με 17 βαθμούς.

Η ομάδα της Δόξας Βλαχογιαννίου πήρε προβάδισμα στο σκορ με γκολ από τ΄ αποδυτήρια, με τον Αλεξίου, ενώ με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Βίδρας έκανε δύο τα τέρματα της Δόξας. Σκορ το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 85′ ο Δωτιέας προσπάθησε να μπει και πάλι στο παιχνίδι, όμως το γκολ του Τσατσαλίδη στο 85ο λεπτό δεν έφτανε για τους Αγιώτες, οι οποίοι δεν είχαν άλλο χρόνο για να φτάσουν στην ισοφάριση της αναμέτρησης.

Δωτιέας Αγιάς (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Ρούσσος, Κορλός, Ποτόσογλου, Μπαλαμώτης, Γεωργοβίτσας (35′ Βούζας), Ντακούλας, Πασιάς (46′ Γούτος Β.), Γελαλής, Βλάχος, Τσατσαλίδης, Τσιρογιάννης.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Παπαϊωάννου, Τσούντσουρας, Αθανασούλης, Δραγατσίκης (28′ λ.τ. Ιγγλέζος), Μητούλας, Χριστοδούλου, Γκουρομπίνος, Κοντοθανάσης, Βίδρας, Μπαντής (85′ Γεωργούλης), Αλεξίου.