Νίκη και ανεβαίνει ο Λαρισαϊκός!

Στη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας του 5ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας ανέβηκε ο Λαρισαϊκός με τη νίκη που πέτυχε, καθώς κέρδισε τον Τοξότη Λάρισας με 3 – 0 στο γήπεδο του Βιολογικού.

Η ομάδα του Μανώλη Μπατσαρά επικράτησε του συνόλου του Χρήστου Γκάτα στη 13η αγωνιστική και έτσι έφθασε τους είκοσι ένα βαθμούς ανεβαίνοντας παράλληλα και στη πέμπτη θέση, ενώ από την άλλη, ο Τοξότης έμεινε στους δέκα τρεις βαθμούς και την ένατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 14ο λεπτό ο Θοδωρής Τσιμπουκλής «άνοιξε» το σκορ στο ματς με πλασέ μετά από ωραία ατομική ενέργεια, ενώ στο 50ο λεπτό το πέναλτι που κέρδισε ο Θάνος Ανδρώνης αξιοποίησε ο Κωνσταντάς που με εύστοχη εκτέλεση από τα έντεκα βήματα έδωσε σκορ ασφαλείας στον Λαρισαϊκό.

Στο 73ο λεπτό οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με τη κεφαλιά του Θοδωρή Τσιμπουκλή από τη σέντρα του Γιάννη Μπουζώνα. Τις ευκαιρίες τους για να πετύχουν κάποιο τέρμα είχαν και οι φιλοξενούμενοι κυρίως με τους  Νάτσιο, Μπουρουτζήκα, Τσάλαβο και Γιώργη, με το 3 – 0 υπέρ των γηπεδούχων να μένει μέχρι το τέλος.

Λαρισαϊκός (Μανώλης Μπατσαράς): Πατέτσιος, Καζατζής, Μικερτζής Β. (50′ Μανωλόπουλος), Ακρίβος, Μαντζώνης, Ανδρώνης, Φωκαΐδης, Μπουζώνας (82′ Βάσσος), Τσιμπουκλής, Κωνσταντάς (70′ Δημουλός Κ.), Παυλόπουλος (46′ Μπαλαμώτης).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Λάμπι, Παπαϊωάννου (46′ Νάτσιος), Μελανός Γ., Μελανός Ν., Σούμας (70′ λ.τ. Λιάκος), Τσουμάνης, Βουλτσίδης (65′ Τάκε), Μπαλαής, Γιώργης, Μπουρουτζήκας, Τσάλαβος (77′ Δεμερτζής).