Νίκη και πάλι με ανατροπή για τη Πελασγιώτιδα!

Με ανατροπή του σκορ κέρδισε τη περασμένη αγωνιστική στην Αιγάνη η Πελασγιώτιδα, με τον ίδιο τρόπο κέρδισε και στη 18η αγωνιστική του 1ου ομίλου τον Σ.Σ. Ραψάνης η ομάδα του Κώστα Μπακατσή.

Με σκορ 3 – 1 η Πελασγιώτιδα συνέχισε θετικά τη πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα, με το συγκρότημα της Ραψάνης να προηγείται στο παιχνίδι στο 2ο λεπτό με σκόρερ τον Νταμπαλέτσιο.

Η ισοφάριση για την ομάδα του Κώστα Μπακατσή ήρθε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα με το πλασέ του Θοδωρή Ποτού από τη σέντρα του Λαζαρίδη.

Στο δεύτερο μέρος και με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, η Πελασγιώτιδα έκανε το 1 – 2 με τον Τσιγγάνη μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Μαριγκούδη.

Το τελικό σκορ 1 – 3 διαμόρφωσε στο 88′ ο Κώστας Γούργος με ψηλοκρεμαστό σουτ έπειτα από τη κάθετη πάσα του Ντογκάνη.

Τέλος, ο Σ.Σ. Ραψάνης ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Δημήτρη Γκαραγκούνη στις καθυστερήσεις του αγώνα για έντονες διαμαρτυρίες προς το πρόσωπο του διαιτητή κ. Κακάνη.

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Μαριγκούδης, Γούργος (89′ Κοντογιάννης), Γκόγκος Β. (46′ Ντογκάνη), Νεστορίδης, Τσιαντούλης, Κουτσικούλης, Ποτός, Τσιγγάνης, Λαζαρίδης (54′ Γκόγκος Π.), Μούτος.