Νίκη και… πλησιάζει!

Τη τρίτη διαδοχική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄τοπικής κατηγορίας σημείωσε σήμερα ο Δωτιέας Αγιάς που κέρδισε τα Βούναινα στο γήπεδο του με 3 – 0 και έτσι βρίσκεται σε απόσταση τεσσάρων βαθμών από τη πρωτιά!

Το συγκρότημα του Γιώργου Λιάπη συνεχίζει την ανοδική του πορεία και αποτέλεσμα αυτού είναι μετά το πέρας της 7ης αγωνιστικής να βρίσκεται στη τρίτη θέση με δέκα τέσσερις βαθμούς, εν αντιθέσει με την ομάδα του Θοδωρή Εμμανουήλ, όπου βρίσκεται στη δέκατη πέμπτη θέση έχοντας μέχρι τώρα, τρεις πόντους.

Στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 1 – 0. Ο Βασίλης Ντακούλας εκτέλεσε φάουλ και με κεφαλιά ο Γιώργος Τσατσαλίδης «άνοιξε» το σκορ, καθώς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων.

Στο δεύτερο μέρος και στο 65ο λεπτό, ο Δωτιέας έκανε δύο τα τέρματα του με το σουτ του Αλέξανδρου Χαλάτση, ενώ στο 80ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 3 – 0 για το σύνολο της Αγιάς με σκόρερ και πάλι τον Γιώργο Τσατσαλίδη και με ψύχραιμο πλασέ, αφού πέρασε με ατομική ενέργεια και τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Δωτιέας Αγιάς (Γιώργος Λιάπης): Κουτσιρίμπας (70′ λ.τ. Λυτροσυγκούνης), Γούτος Ευάγγ., Μπέτσιος, Τσακάλι, Σούλι, Ντακούλας, Φλέγγας (60′ Τσιρογιάννης), Τσαγγαλάς (66′ Μούσας), Υφαντής, Τσατσαλίδης (82′ Παπαδόπουλος), Χαλάτσης.