Νίκη και Πρωταθλητής «Χειμώνα» ο Ηρακλής!

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή «χειμώνα» παίρνει ο Ηρακλής Λάρισας, μιας και επικράτησε του Αργυροπουλίου με 1 – 0 στο σημερινό παιχνίδι για τη 15η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣΛ!

Το λαρισινό συγκρότημα έφθασε στη νίκη χάρη στο τέρμα του Δημήτρη Αποστόλου κι έτσι συνεχίζει στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας τριάντα τέσσερις βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα του Αλέξη Παγκαρλιώτα έμεινε στους είκοσι επτά πόντους και στη τρίτη θέση ύστερα από αυτή την αγωνιστική.

Στο 17ο λεπτό του αγώνα ο Δημήτρης Αποστόλου με έξοχο τρόπο βρήκε δίχτυα απέναντι στον Στέλιο Μπαχτσιβάνο και ο επιθετικός του Ηρακλή Λάρισας πέτυχε το 0 – 1.

Μάλιστα, στο δεύτερο ημίχρονο και στο 77ο λεπτό ο Σωτήρης Πατσής αντίκρισε τη κόκκινη κάρτα από τον κ. Τζήλο και οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν τον αγώνα με παίκτη λιγότερο.

Όσον αφορά τη Δόξα, προσπάθησε να φθάσει στην ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1, όμως οι προσπάθειες των Αποστόλη Ταρταμπούκα και Αποστόλη Τσιάγκου χάθηκαν και το 0 – 1 έμεινε μέχρι το τέλος, με τον Ηρακλή να κατακτά ένα σπουδαίο τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Τσένος, Περήφανος, Κακαζούκης, Καφφές, Ταρταμπούκας (83′ λ.τ. Φουρτούνας), Κυρίτσης (60′ Κόκκορας), Ζάχος, Ραμάι, Τσιάγκος.

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Αναστασίου, Πατσής, Φορτομάρης, Ψωμολιάς, Γκιουρσάνης (85΄Γιαννακόπουλος), Μόσχος, Μπάμης, Νάστας (65΄Παπαγιαννούλης), Κοντοθανάσης, Αποστόλου (86΄Φώτος), Ζαφειρίου (89΄Χρηστίδης).