Νίκη και πρωτιά για τους Γόννους!

Στη πρώτη θέση του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας βρίσκεται ο Όλυμπος Γόννων μετά και τη νίκη στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης με 2 – 1.

Στο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής η ομάδα του Δημήτρη Κωστή πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης κι έφθασε τους τριάντα τέσσερις πόντους, ενώ στον αντίποδα, η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα έμεινε στους είκοσι οκτώ βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ντόι εκτέλεσε φάουλ και ο Ριζούλης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπρούσα για το 0 – 1.

Η απάντηση και η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 ήρθε οκτώ λεπτά μετά. Ο Γιώργος Βάρσος εκτέλεσε κόρνερ και ο Λιόλιος με σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή έκανε το 1 – 1.

Στην επανάληψη όμως και στο 55′, το συγκρότημα του Δημήτρη Κωστή πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Ντόι ύστερα από σέντρα του Κώτσια και το 1 – 2 έδωσε τη νίκη στους Γόννους στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπρούσας, Φαρμάκης, Λιόλιος, Βλάχος, Γκέκας, Σαχινίδης (70′ Γλουστιάνος), Νάτσης, Βουγλάνης, Κρητικός (75′ Λαζαρίνος), Βάρσος (80′ Αγγέλης), Γκαντόγλου (84′ Κωνσταντινίδης).

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μουζακίτης, Τζίκα, Γουγουλιάς Ν., Κώτσιας, Μπούμπουλης Αθ., Τσούγιας, Ντόι, Μπούμπουλης Ευάγγ. (80′ Κολτσίδας), Ριζούλης, Ζαϊρές, Παναγιώτου (82′ Μαρκεγκάι).