Νίκη και πρωτιά!

Ο Αστέρας Μελισσοχωρίου πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη με αντίπαλο τους Ατρόμητους/Θύελλα Λάρισας με 3 – 1 και ανέβηκε στη 1η θέση.

Στην οποία βέβαια δεν βρίσκεται μόνος του, καθώς έχει για… «συγκάτοικο» τον Σ.Σ. Ραψάνης, με τις δύο ομάδες να έχουν μαζέψει από 17 βαθμούς σε εννιά ματς. Από την άλλη οι γηπεδούχοι της συγκεκριμένης αναμέτρησης βρίσκονται στην 8η θέση με 12 βαθμούς.

dsc_0095

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Όταν με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα στην αναμέτρηση, ο Ζαφειρίου βρήκε όμορφα τον Αβδουλά και αυτός με πλασέ «άνοιξε» το σκορ.

dsc_0070

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα ο Αστέρας Μελισσοχωρίου απέκτησε προβάδισμα ασφαλείας. Συγκεκριμένα στο 70ό λεπτό του παιχνιδιού, ο Λιάγκας με εξαιρετικό σουτ έξω από τη περιοχή κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

dsc_0067

Μάλιστα είχαν και ευκαιρία για τρίτο γκολ στο 75′ όμως το σουτ του Νούσια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Για να φτάσουμε στο 85′ όταν οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1 – 2 με σουτ του Καραούλα, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι παραπάνω, με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου να πανηγυρίζει τη νίκη με τελικό σκορ το 1 – 2.

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Θοδωρής Βουτυρίτσας): Στεφούδης, Τσιρογιάννης, Μάρης, Βουτυρίτσας (46′ Γκούμας), Βράκας, Κυριάκου (60′ Μητροδήμος), Καραούλας, Τσάκουλης, Κωστούλας, Δελημήτρος (55′ Καλογιάννης), Ιωαννίδης.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Τζεμολάρι, Αβδουλάς, Λόζος, Λιάγκας, Χατζής (80′ Σδράλης Αλ.), Νούσιας, Ζαφειρίου (85′ Βαλώζος Αχ.), Βογιατζής, Μπακόλας (70′ Παπαϊωάννου).