Νίκη και τετράδα για το Πουρνάρι!

Με τους τρεις βαθμούς από το Στόμιο έφυγε το Πουρνάρι σήμερα το απόγευμα, καθώς η Αναγέννηση επικράτησε με 5 – 2 του Θερμαϊκού στην 9η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Έτσι, το συγκρότημα του Δημήτρη Κωστή έφθασε τους δέκα επτά βαθμούς και «έπιασε» τετράδα στον πίνακα της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το συγκρότημα του Στομίου έμεινε στους έντεκα βαθμούς και την όγδοη θέση ύστερα από αυτή την αγωνιστική.

Την αρχή έκανε ο Γιώργος Ζαϊρές με σουτ στο 10ο λεπτό, ενώ στο 20ο λεπτό ο Ηλίας Γκουντάρας πέτυχε το 0 – 2, με αυτό να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 50ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ τη μείωση του σκορ και το 1 – 3 πέτυχε στο 55ο λεπτό ο Ρίζος Οικονόμου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στη συνέχεια του αγώνα, ο Χρήστος Λιόγκας με πλασέ διεύρυνε το σκορ σε 1 – 4 για την Αναγέννηση, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το πέμπτο τέρμα για το Πουρνάρι.

Το τελικό 2 – 5 στο σημερινό παιχνίδι διαμόρφωσε ο Γρηγόρης Αντωνίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Μάριος Τοπάλης από τον Μαλαμούδη.

Θερμαϊκός Στομίου (Χρήστος Οικονόμου): Φωτίου, Μπάτσικας, Τοπάλης Μ., Πολύζος, Σελήνης Κ. (46′ Χατζηλιόντας), Σελήνης Δ., Οικονόμου (80′ Τσερίκου), Πικούλης (82′ Τοπάλης Άγγ), Αλβανός, Ταπατάς, Αντωνίου.

Αναγέννηση Πουρναρίου (Δημήτρης Κωστής): Κρητικός Ι., Κρητικός Θ., Κώτσιας, Μαρτσέλο, Μακρής, Νεμπεγλέρας, Μαλαμούδης, Καφαντάρης, Ζαϊρές, Λιόγκας, Γκουντάρας (70′ Σιούτας).