Νίκη και τρίτη θέση για τον Παναγροτικό!

Το σερί που έχει εδώ και τρεις αγωνιστικές συνέχισε ο Παναγροτικός Νίκαιας, καθώς επικράτησε εντός έδρας σήμερα το απόγευμα του Μυραϊκού με σκορ 3 – 0 για την 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με το σημερινό τρίποντο η ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή ανέβηκε στη τρίτη θέση της βαθμολογίας κι έχει μέχρι τώρα, είκοσι πέντε βαθμούς. Από την άλλη, στη τελευταία θέση έχοντας μόλις τέσσερις βαθμούς βρίσκεται ο Μυραϊκός.

Στο 55ο λεπτό ο Παπακώστας με εύστοχο πέναλτι κέρδισε τον Βογιατζή κι έκανε το 1 – 0 για τον Παναγροτικό, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Γεωργόπουλος ύστερα από υπόδειξη του κ. Βασιλού.

Πέντε λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με σκόρερ αυτή τη φορά τον Τσούντζουρα με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Στο 75ο λεπτό του αγώνα τώρα, ο Παναγροτικός «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς της νίκης και πέτυχε το 3 – 0. Ο Φουρίκης έκανε ωραία ενέργεια και σούταρε, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Μυραϊκού και ο Σώκος από κοντά δεν έχασε την ευκαιρία να βρει δίχτυα και να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Μάλιστα, ο Μυραϊκός είχε ευκαιρίες για να σημειώσει κάποιο τέρμα, όμως οι Νέστορας και Νέλι τις έχασαν κι έτσι οι φιλοξενούμενοι δεν πήραν κάτι από το εν λόγω παιχνίδι…

Παναγροτικός Νίκαιας (Βασίλης Ταχτιντής): Γρηγορίου, Γεωργόπουλος, Ψαρούλης, Κατσιάβας (46′ Τσιούλκας), Σταυρινάκης, Πανδρεμένος, Τσούντζουρας, Φουρίκης, Ξιώνης, Παπακώστας (65′ Σώκος), Γκατζούλης (46′ Δημόπουλος).

Α.Ο. Μυραϊκός (Κώστας Σολωμός): Βογιατζής, Καραγιάννης, Γκερλιώτης, Βαλτινός, Ντεντζονάι, Μπαντούλης, Μάντζας (75′ Οικονόμου), Λυμτσούλης (82′ Χασιώτης), Βλάνδος, Νέλι, Νέστορας.