Νίκη και 4η θέση για το Μεσοχώρι

Σημαντική νίκη με το ευρύ 3 – 0 πέτυχε η Ελπίς Μεσοχωρίου, κερδίζοντας τη Συκέα μετά από το Κύπελλο (όπου χρειάστηκε και τη παράταση) και στο πρωτάθλημα, φτάνοντας έτσι την πέμπτη θέση του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Θωμάς Καρακώστας με σουτ μετά από κάθετη πάσα του Βρασίδα Κοντοθανάση, ενώ στην επανάληψη τη νίκη για τους γηπεδούχους «κλείδωσε» στο 55′ με κεφαλιά ο Ραφαήλ Φράντζας που μετά από εκτέλεση φάουλ του Βρασίδα Κοντοθανάση, έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Λιάκου.

Στο 71′ το τελικό 3 – 0 διαμόρφωσε με κοντινή προβολή ο Ηλίας Τσιάρας.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Λικάι, Φράντζας, Λέτσιος Γ. (46′ Μήσιος), Μούτσιος, Λέτσιος Άγγ., Μαρκούγιας, Κουζώνης (78′ Κουγιαγκάς), Κοντοθανάσης, Αλιπρασίτης (72′ Καραγιάννης), Τσιάρας, Καρακώστας (80′ Γκαραβέλης).

Α.Ο. Συκέας (Φώτης Κατσιγιάννης): Λιάκος, Βάμπος (55′ Μπαργιώτας), Μήσιος, Τρικάλης, Κουλιούμπας, Καρατζιόλης, Ζιώζιας Ν., Μπλιάμπλιας (65′ Ζιώζιας Δ.), Καρέλας (75′ Κατσιγιάννης Β.), Τάχατος (46′ Λάζος), Παλάσκας.