Νίκη Κεραυνού με… σόου Μητσογιάννη!

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε ο Κεραυνός Παραποτάμου όπου επικράτησε με εμφατικό τρόπο (5 – 1) της Θύελλας Ελάτειας στην 2η στροφή του 3ου ομίλου.

Απολυτος πρωταγωνιστής για τον Παραπόταμο ήταν ο πρώην παίκτης της Θύελλας Ελάτειας, Χρήστος Μητσογιάννης που σημείωσε χατ – τρικ στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα είχε και δοκάρι!

Τρεις έκανε τους βαθμούς του λοιπόν το σύνολο του Μανώλη Γαραζανάκη με τη σημερινή εμφατική νίκη, όπως τρεις βαθμούς έχει και το συγκρότημα της Ελάτειας πάρα τη σημερινή ήττα.

Στο 18ο λεπτό ο Χρήστος Μητσογιάννης με απευθείας εκτέλεση φαουλ έκανε το 0 – 1, ενώ στο 26′ έκανε δυο τα τέρματα για την ομάδα του όσο και τα προσωπικά του γκολ στο ματς.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο ίδιος παίκτης του Κεραυνού είχε δοκάρι με νέα απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 33ο λεπτό ο Πάσχος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 με κοντινή προβολή.

Στο 40ο λεπτο ο Χρήστος Μητσογιάννης σημείωσε χατ – τρικ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος ο Σωκράτης Τζοβάρας μείωσε σε 1 – 4 με κοντινή προβολή με αυτό να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τώρα και στο 78ο λεπτό ο Τσιντώτας διαμόρφωσε το τελικό σκορ με δικό του τέρμα με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή της Ελάτειας.

Θύελλα Ελάτειας: Ρωμανός, Τασιόπουλος, Τζοβάρας Σ., Τσιάνας, Κόκκινος (46′ Διαμαντάκης), Βουλάγκας (46′ Ζάρρας Γ.), Τζοβάρας Σωκρ., Μπλάνας, Τσιάκος, Ζάρρας Β., Μπουχλαριώτης (47′ Κοσμάνος).

Κεραυνός Παραποτάμου (Μανώλης Γαραζανάκης): Φαρμάκης (39′ Μαρκεγκάι), Δελητζάνης (11′ λ.τ. Στογιάννης), Τζόγκας, Πάσχος, Αβέλλας Ν., Τσιντώτας (78′ Λάλλας), Κορδέλας, Γραβάνης, Αβέλλας Γ. (75′ Χαραμαντάς), Μητσογιάννης, Χατζής.