Νίκη Κιλελέρ με πρωταγωνιστή Παπαχρήστο!

Τη δεύτερη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ πέτυχε το Κιλελέρ, καθώς κέρδισε τον Σμόλικα Φαλάνης με 3 – 1 στο πλαίσιο της 5ης στροφής του πρωταθλήματος. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Βαγγέλης Παπαχρήστος που σημειωσε δύο γκολ και είχε μια ασίστ!

Το Κιλελέρ έκανε έξι τους βαθμούς του πετυχαίνοντας τη δεύτερη εντός έδρας νίκη και ανεβαίνει στη βαθμολογία, με τον Σμόλικα να δέχεται τη πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα, παραμένοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας μέχρι τώρα, δώδεκα βαθμούς.

Στο 21ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Μακρής αξιοποίησε τη σέντρα του Βασίλη Σκούπρα και έκανε το 0 – 1 με κεφαλιά, με τον Γιώργο Μάτο να χάνει στη συνέχεια του ματς δύο ευκαιρίες για να κάνει δύο τα τέρματα για τον Σμόλικα Φαλάνης.

Ωστόσο, πριν τελειώσει το πρώτο μέρος ο Βαγγέλης Παπαχρήστος έκανε το 1 – 1με ψηλοκρεμαστο σουτ μέσα από τη περιοχή, με αυτό να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος της συνάντησης, ο Βαγγέλης Παπαχρήστος τροφοδότησε τη μπάλα στον Βασίλη Σπανό κι εκείνος με πλασέ έκανε το 2 – 1 φέρνοντας το Κιλελέρ μπροστά στο σκορ.

Μετά από ένα γκολ και μια ασίστ ο Βαγγέλης Παπαχρήστος είχε ακόμη ένα τέρμα για τη συνέχεια, αφού στο 86′ πέτυχε το 3 – 1 μετά από ωραία ατομική ενέργεια, όπου και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Α.Ε. Κιλελέρ (Φώτης Πλίτσης – Γιάννης Βαΐτσης): Παναγιωτόπουλος, Κολιός (30′ Σπανός), Γουρνάρης, Καρακάνος, Ζιόμπουρας Απ., Τάχας, Αργύρης, Γαγάρας, Παπαχρήστος (87′ Θεοδωρόπουλος), Κουσιώρας, Καρβούνης (73′ Κολοβός).

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Τσιρογιάννης, Μανακούσιος Θ., Σκούπρας, Σέτζας, Μολάς, Μπέτσης, Κόκκινος (60′ Σπανός), Κακαβίτσης, Μάτος, Μακρής (84′ Γκαλμπογκίνης).