Νίκη κορυφής για τον Φαλανιακό

Νίκη με  την οποία πέρασε στην κορυφή μαζί με τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ πέτυχε η ομάδα του Φαλανιακού που επικράτησε με  1 – 0 του Βλαχογιαννίου.

Το φιλοξενούμενο Βλαχογιάννι μπήκε πιο  δυνατά στο παιχνίδι και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 1ο μόλις λεπτό, με το σουτ του Λιόλιου να αποκρούεται από τους αμυντικούς πάνω στη γραμμή.

Στη συνέχεια η ομάδα του Νίκου Φακίτσα είχε δυο ακόμη σημαντικές ευκαιρίες με τον τερματοφύλακα του γηπεδούχου Φαλανιακού να σώζει την ομάδα του και στις δύο περιπτώσεις, μέχρι που φτάσαμε στο 60ο λεπτό, όπου η ομάδα του Τάκη Παραφέστα ευτύχησε να προηγηθεί  με το τέρμα του Παπαδόπουλου και να κλέψει τελικά το παιχνίδι.

Most Valuable Player… Δημήτρης Παπαδόπουλος!

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος κερδίζει επάξια τον τίτλο του MVP αφού σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ταλαιπώρησε το αμυντικό δίδυμο του Βλαχογιαννίου, ενώ πέτυχε και το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση.

Φαλανιακός (Τάκης Παραφέστας): Βάιος, Μανακούσιος Δ., Βαρσάμης, Κολοβός Κ., Γκόλτσιος, Μπλέντι, Κολοβός Ν., Παπαγεωργίου, Γωγάκος, Μανακούσιος Θ.,  Ιγγλέζος.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χαλκιάς, Αθανασούλης, Βάλλας, Καρατζιόλης, Ιωαννίδης, Μίσιος, Λιόλιος, Κοντοθανάσης, Φαρμάκας, Τασιούλης, Γκουρομπίνος.