ΔΑΣΟΧΩΡΙ 2014 - 2015 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ - ΖΑΜΠΟΥΛΗΣ

Νίκη με άρωμα… πρεμιέρας

Την γεύση της νίκης είχαν ξεχάσει στον Ατρόμητο Δασοχωρίου, μιας και τελευταία φορά που την γευτήκαν ήταν η πρεμιέρα του 2ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, και σήμερα με το 2 – 1 επί της Αναγέννησης Ευαγγελισμού, την θυμήθηκαν.

Έτσι ο Ατρόμητος Δασοχωρίου έφτασε τους 8 πόντους στον σχετικό πίνακα της βαθμολογίας, πέντε λιγότερους από την Αναγέννηση Ευαγγελισμού, που παρά την ήττα της, διατηρήθηκε σε απόσταση μίας νίκης από την δεύτερη θέση που οδηγεί στην απευθείας άνοδο στην Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και την Συκέα.

Στο ημίωρο η σέντρα του Φραγκογούλα έδωσε την ευκαιρία στον Δέμτσα να πάρει την πρώτη κεφαλιά, στρώνοντας στον Καρανάσιο, που με προβολή άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο Δασοχωρίου. Σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 47′ ο Δημήτρης Ντόκος με σουτ έξω από τη περιοχή, έβαλε στο παιχνίδι και πάλι την Αναγέννηση Ευαγγελισμού, για να έρθει ο Βαγγέλης Ζαμπούλης με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα με μια κάθετη πάσα στον χώρο να βγάλει φάτσα με τον Χανανά, τον Αποστόλη Αναστασίου, που δεν αστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 1.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με ποδοσφαιριστή λιγότερο, μιας και ο αρχηγός τους, Βαγγέλης Ζαμπούλης στο 80′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα από τον κ.Γουδουλάκη.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Βαγγέλης Ζαμπούλης): Αγοραστός (65′ λ.τ. Ντελής), Παππάς, Παλιοτζήκας, Βάνης, Σαμαράς (60′ Τρεβλάκης), Ζαμπούλης, Κωσταρέλλος Σπ., Φραγκογούλας, Καρανάσιος, Αναστασίου, Δέμτσας.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κωτύλης): Χανανάς, Πακουλιάς, Ράντζας, Φάκας, Ντόκος Ι. (46′ Καζάκης), Κώτελης, Καρέλας, Σιαμαντούρας (80′ Παπαευθυμίου), Ντόκος Δ., Τόλιος (70′ Τσάτσος), Λιούρας.