Νίκη με ανατροπή για την Ακαδημία!

Μία σημαντική νίκη και εκτός έδρας μάλιστα, πέτυχε η Ακαδημία Φαρσάλων, η οποία νίκησε με 2 – 1 τον Πανιώνιο παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς.

Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης να πάρουν το προβάδισμα με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ωστόσο η αντίδρασης της Ακαδημίας Φαρσάλων δεν άργησε και πολύ για να έρθει.

Και αυτό γιατί μπόρεσε να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ήταν το 33ο λεπτό, όταν ο Σπυρόπουλος με σέντρα βρήκε τον Γαλάρα και ο τελευταίος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας για την ομάδα του σε 1 – 1.

Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι έφεραν τα πάνω – κάτω στο ματς. Μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών της Ακαδημίας, ο Βασίλης Παπαχατζής έκανε το σουτ και νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 2.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Χαλκιάς, Ραψανιώτης, Κουβεντάρης, Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Κατσαβός (70′ Παπαχατζής Ι.), Στάμου, Μπάκος Κ., Γαλάρας (77′ Λώζος), Μπάκος Ι., Σπύροπουλος (75′ Παπαχατζής Β.).