Νίκη με ανατροπή για την Αστραπή!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το γήπεδο των Φαρσάλων η Αστραπή Νέας Πολιτείας καθώς επικράτησε με 1 – 3 της τοπικής Αναγέννησης και μπαίνει για τα καλά στο κόλπο της ανόδου στην μεγάλη τοπική κατηγορία της Λάρισας.

Στο 10ο μόλις λεπτό, ο Γιάννης Θεοχάρης επιχείρησε μία σέντρα για την Αναγέννηση, με τον Ανδρεόπουλο να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Χαβίλα πραγματοποιώντας το 1 – 0 για την ομάδα των Φαρσάλων.

Στο 38ο λεπτό ήρθε η απάντηση από τους φιλοξενούμενους καθώς έφθασαν στην ισοφάριση του σκορ με ωραίο σουτ του Βαβίτσα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σουλτούκη.

Λίγο πριν την ανάπαυλα του αγώνα και συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς ο Τριανταφύλλου αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από το παιχνίδι μετά από απόφαση του κ. Γκάγκα, επηρεάζοντας αισθητά την εμφάνιση της Αναγέννησης Φαρσάλων στην συνέχεια του παιχνιδιού.

Στο 64ο λεπτό η Αστραπή κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με ένα εκπληκτικό σουτ του Σουλτούκη έξω από την μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στο «Γ» του Κατμέρου και να πραγματοποιεί το 1 – 2 για την ομάδα της Νέας Πολιτείας.

Το τελικό 1 – 3 για τους φιλοξενούμενους διαμόρφωσε ο Καλτσάς στο 76ο λεπτό με ιδανικό πλασέ από πλεονεκτική θέση μετά από κάθετη πάσα του Μίμη Τσακμακίδη.

Η ομάδα της Αναγέννησης Φαρσάλων εκφράζει έντονα παράπονα για την φάση στο 42ο λεπτό, όπου ο κ. Γκάγκας έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και παράλληλα απέβαλε τον ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων, Τριανταφύλλου.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Κατμέρος, Τσάμπας (10′ λ.τ. Κουτσικόπουλος), Παλαμίδας, Μπόγκας, Τριανταφύλλου, Ρούμπας, Θεοχάρης Γ., Θλιβερός (70′ Τράντος), Ανδρεόπουλος, Χριστοδούλου, Μπακαλέξης (46′ Ζαγγανάς).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιάννης Τσακμακίδης): Χαβίλας, Γαρουφαλιάς, Χασιώτης, Παπαμάνος, Ζαφειρούλης, Μπατζέλας, Κολιοφούτης, Βαβίτσας (60′ Καλτσάς), Σουλτούκης, Νίτσας (73′ Τσακμακίδης Μ.), Αποστολού (80′ Κολλάτος).