Νίκη με ανατροπή για την Ελάτεια!

Την εντός έδρας νίκη με ανατροπή του σκορ από 0 – 1 σε 3 – 1 πανηγύρισε η Θύελλα Ελάτειας απέναντι στον Θερμαϊκό Στομίου για την 17η «στροφή» του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Θανάση Γιακουβή πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε και έφθασε τους έντεκα βαθμούς όσους έχει δηλαδή και το συγκρότημα του Γιώργου Σκρέτα μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 35ο λεπτό ο Κώστας Αλβανός αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Γκρίσι Τσερίκου και με ωραίο πλασέ έκανε το 0 – 1 για τον Θερμαϊκό!

Η απάντηση από τη Θύελλα Ελάτειας και το 1 – 1 ήρθε στο 50′. Αφού εκτελέστηκε κόρνερ λοιπόν για τους γηπεδούχους, ο Χαλίτσιος με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι κέρδισε τον Δημήτρη Φωτίου και έφερε το ματς στα ίσια.

Έπειτα στο παιχνίδι, ήρθε η ανατροπή του σκορ και το 2 – 1 για τους γηπεδούχους με σκόρερ αυτή την φορά τον Ζάρρα με σουτ στη κίνηση ύστερα από ασταθή διώξιμο των αμυντικών του Στομίου.

Το τελικό 3 – 1 για την ομάδα του Θανάση Γιακουβή σημειώθηκε στο 78ο λεπτό. Ο Μουστάκας εκτέλεσε φάουλ και ο Χαλίτσιος αφού κατέβασε όμορφα τη μπάλα στη περιοχή των φιλοξενουμένων, με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό σκορ.

Θύελλα Ελάτειας (Θανάσης Γιακουβής): Πατρώνας, Τασιόπουλος, Μουστάκας, Τσιάνας, Αποστολόπουλος, Μικερτζής, Τζοβάρας (46′ Γιακουβής), Τσιάκος, Ζάρρας, Χαλίτσιος (77′ Μαντής), Χαδουλός (65′ Μάνδαλος).

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Δάλλας, Θεοδώρου, Πατέτσιος, Σελήνης (60′ Τσερίκου Ντ.), Χατζηλιόντας, Οικονόμου Ρ. (70′ Βλούχος), Αλβανός, Τσιάρας, Πολύζος (80′ Τσερίκου Αντ.), Τσερίκου Γκρ. (46′ Χλωρός).