Νίκη με ανατροπή για τον Τοξότη!

Μία εμφατική νίκη με σκορ 4 – 1 πανηγύρισε ο Τοξότης Λάρισας στη λαρισινή «μάχη» με την Ομόνοια Λάρισας, παιχνίδι για την 21η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της Νέας Πολιτείας όπου οι δύο ομάδες έχουν κοινή έδρα, με το συγκρότημα του Χρήστου Γκάτα να φθάνει στη νίκη και τους είκοσι τέσσερις και την ομάδα του Λάζαρου Λαζαρίδη να μένουν στους είκοσι πέντε πόντους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 15′, ο Μακρυνίκας με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια ευτύχησε να βάλει μπροστά την Ομόνοια στο σκορ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο πορτιέρο του Τοξότη Λάρισας χτύπησε άσχημα στα πλευρά του από μονομαχία με αντίπαλο ποδοσφαιριστή και είχε ως αποτέλεσμα να μεταβεί στο νοσοκομείο προκειμένου να κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις.

Μετά από ενημέρωση που είχαμε ο Λάμπι έχει βγει εκτός κινδύνου, καθώς οι εξετάσεις του ήταν καθαρές και ο τερματοφύλακας του Τοξότη Λάρισας χαίρει άκρας υγείας!

Στην επανάληψη και στο 47′ ο Νάτσιος με σουτ από θέση βολής έφερε το ματς στα ίσια, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο Γιώργης έβαλε μπροστά τον Τοξότη στο σκορ και ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ.

Στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τάκε ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1, ενώ έξι λεπτά αργότερα, ο Τσίτσαβος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πάντως, η ομάδα του Χρήστου Γκάτα είχε τρία στον αγώνα με πρωταγωνιστές τους Νάτσιο (30′) και Γιώργη (37′) και στο δεύτερο μέρος με τον Τάκε (63′).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Λάμπι (20′ λ.τ. Νικόλι), Μελανός Γ., Κανιούρας, Μελανός Ν., Παπαϊωάννου, Τσουμάνης, Βουλτσίδης (65′ Λιάκος), Γιώργης, Νάτσιος, Τάκε, Δεμερτζής (75′ Τσίτσαβος).

Ομόνοια Λάρισας (Λάζαρος Λαζαρίδης): Πεφτούλογλου, Νταλιάκης (80′ Τσιάρας Ν.), Γεωργατζιάς, Τζήμας (77′ Γεωργούλας), Τσιάρας Γ., Μπατζιάς, Κοτολόσης, Γκάμπριελ (75′ Τσούγιαρης), Μακρυνίκας, Αθανασιάδης (80′ Βολιώτης), Πάγια.