Νίκη με ανατροπή για τον Φιλοκτήτη

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας, όπου επικράτησε με 3 – 1 του Μαυροβουνίου για την 9η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Το συγκρότημα του Κώστα Παπαρίζου επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις επιτυχίες και βλέπει με αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Με τη νίκη αυτή έφθασε τους επτά βαθμούς και βρίσκεται στη δέκατη τρίτη θέση. Από την άλλη, η ομάδα του Λάζαρου Αγγλόπουλου που δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι, έμεινε στους δέκα τέσσερις βαθμούς και στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, το Μαυροβούνι ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ, με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόλη Ακριβόπουλου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 58ο λεπτό, ο Γιώργος Ντούμος με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ στο 72ο λεπτό ο Άρης Καπετάνιος με έξοχο τελείωμα πέτυχε την ολική ανατροπή για τον Φιλοκτήτη.

Μάλιστα, προς το τέλος της αναμέτρησης δίχτυα βρήκε και ο Παναγιώτης Πασιάς, όπου σημείωσε το 1 – 3 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Γερμάνης, Μαντζαφούλης, Χατζής (86′ Ριζόπουλος), Σάπιος, Μπάγκας Δ., Μπατζέλας (84′ Ξεζόνωτος), Σιδέρης, Τριάντης (85′ Ατέσης), Ακριβόπουλος, Πεζής, Κολιοφούτης.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Θοδωρής Εμμανουήλ): Κοσμάς, Πλατσάς, Βούρτουρας (81′ Γκουντάρας Ν.), Μυλωνάς, Παπαρίζος (62′ Μαλαχτάρης), Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Λαδάς, Γιαννακός (79′ Κουβαράς), Καπετάνιος, Παπαρίζος.