Νίκη με ανατροπή για το Αβέρωφ και χατ – τρικ από τον Λιλολάρι!

Στο 6ο λεπτό το Αβέρωφ βρισκόταν πίσω στο σκορ, ωστόσο με τέσσερα τέρματα ξεπέρασε το εμπόδιο του Παναγροτικού Νίκαιας και του έδωσε το δικαίωμα να συνεχίζει στις δύο πρώτες θέσεις του πίνακα της βαθμολογίας της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα με τη νίκη απέναντι στον Παναγροτικό έφθασε τους τριάντα πέντε πόντους, ενώ από την άλλη το σύνολο του Βαγγέλη Μπρισίμη έμεινε στους δέκα έξι βαθμούς μετά και από το αποτέλεσμα αυτό.

Στο 6ο μόλις λεπτό ο Χρήστος Δημόπουλος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο γήπεδο του Αβέρωφ και έβαλε μπροστά την ομάδα της Νίκαιας στο σκορ, ενώ ο Παναγιώτης Μπαρούτας στο 14′ έφερε το ματς με δικό του γκολ.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ηλίας Λιλολάρι ανέτρεψε το εις βάρος σκορ των γηπεδούχων και έκανε το 2 – 1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 40′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 62′ ο Σακελλαρίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς αφού μείωσε σε 3 – 2, ενώ ο Ηλίας Λιλολάρι διεύρυνε το σκορ σε 4 – 2 στο 71ο λεπτό και σημείωσε παράλληλα χατ – τρικ στη συνάντηση!

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Κατοντικίδης, Πατρίκης (78′ Γκουτσιούδης), Κοτρώτσιος Αθ. (75′ Μήτσιος), Κοτρώτσιος Χρ., Μούτσα, Μπαστούνης, Λιλολάρι, Κυριάκος, Γραμμένος, Μπαρούτας (77′ Ελευθέρογλου), Κουσιάς (75′ Στεργίου).

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σδούγκας, Πανδρεμένος, Ψαρούλης, Χονδρονάσιος (75′ Γκουντίκας), Παπακώστας (20′ λ.τ. Γκερλιώτης), Σακελλαρίου, Σώκος, Βλαχάκης, Φάσσας, Νικολακολούλης (46′ Ολομάνι), Δημόπουλος.