Νίκη με ανατροπή για το Μεσοχώρι!

Τα χαμόγελα ήρθαν στο Μεσοχώρι στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, καθώς κέρδισε τα Δένδρα με ανατροπή του σκορ για την 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Κώστα Καζάκη επικράτησε με 3 – 1 του συνόλου του Γιάννη Τσιούρβα και βρίσκεται στη τρίτη θέση της βαθμολογίας έχοντας δέκα εννέα πόντους. Αντίθετα, η ομάδα του Κεραυνού έμεινε στην ενδέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας επτά βαθμούς μέχρι τώρα.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Ράσα με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Γκάτη έβαλε τον Κεραυνό μπροστά στο σκορ, ενώ έξι λεπτά αργότερα, ακυρώθηκε τέρμα των φιλοξενουμένων επίσης του Ράσα ως επιθετικό φάουλ.

Στην επανάληψη τώρα και στο 51ο λεπτό, ο Βρασίδας Κοντοθανάσης έφερε το ματς στα ίσια, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης με πλασέ γύρισε «τούμπα» το παιχνίδι και ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ.

Ακόμη, στο 78ο λεπτό το Μεσοχώρι σημείωσε και τρίτο τέρμα, με σκόρερ αυτή τη φορά με τη κεφαλιά του Κουζιώνη, ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ του Γκαραβέλη.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Λικάι, Φράντζας, Λέτσιος Γ., Λέτσιος Άγγ., Μήσιος, Μαρκούγιας, Κουζιώνης, Δαούλας (68′ Αλιπρασίτης), Καλογιάννης (70′ Μούσιος), Γκαραβέλης (82′ Κουγιαγκάς), Κοντοθανάσης (80′ Πατσιτός Ν.).

Κεραυνός Δένδρων (Γιάννης Τσιούρβας): Σδόγκος, Κουτούκας, Κωστάκης, Τασιούλας Κ., Σκριάπας, Χατζηκρανιώτης (85′ Βόραδας), Κατσαβριάς, Γκάτης, Ράσα Ντ. (50′ Τασιούλας Σπ.), Τσιάτας, Μπάκου (75′ Ζερδένης).