Νίκη με αφιέρωση για την Υπέρεια!

Την εντός έδρας νίκη με σκορ 3 – 0 πανηγύρισε η Δόξα Υπέρειας σημειώνοντας απέναντι στον Λαρισαϊκό για τη 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας κι έτσι σημείωσε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα.

Μία νίκη που πέρασε σε δεύτερη μοίρα για τη Δόξα, καθώς επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Δημήτρη Αρσένη στο 15ο λεπτό και αποτέλεσμα αυτού ήταν ο έμπειρος μεσοεπιθετικός να μεταφερθεί στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα έφθασε τους τριάντα δύο βαθμούς και βρίσκεται στο μείον τέσσερα από τη πρώτη θέση, ενώ ο Λαρισαϊκός του Νίκου Ανδρέου παρέμεινε στους έντεκα βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση.

Στο 18ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Παπαδόντας εκτέλεσε το φάουλ για την Υπέρεια και ο Γκατζόγιας με κοντινή προβολή έκανε το 1 – 0!

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Κωνσταντίνος Παπαδόντας αυτή τη φορά τροφοδότησε τον Νίκο Πατσιούρα και ο τελευταίος έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα.

Μάλιστα, στο 70ο λεπτό ο Δημήτρης Γκατζόγιας με απευθείας εκτέλεση φάουλ κέρδισε τον Παναγιώτη Πατέτσιο για το 3 – 0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διοίκηση, προπονητής και παίκτες της Δόξας Υπέρειας αφιερώνουν τη νίκη αυτή στον τραυματία της ομάδας, Δημήτρη Αρσένη όπου του εύχονται περαστικά και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα…

Δόξα Υπέρειας (Γιώργος Λυκοκώστας): Γεωργούλας, Πρίφτης, Σπυρόπουλος, Δημητρίου, Τραμπακούλος, Γκατζόγιας, Ντόντος (70′ Τσιούρης Γ.), Αρσένης (15′ λ.τ. Πατσιούρας) , Παπαδόντας (85′ Πίσλι), Σουλτούκης (75′ Ζαχαράκης), Κερμελίδης.

Λαρισαϊκός (Νίκος Ανδρέου): Πατέτσιος, Μικερτζής Δ., Μπαλαμώτης, Δασκαλόπουλος, Μαντζώνης, Μπουζώνας (65′ Μανωλόπουλος), Ανδρώνης, Γκουγκουλιάς, Φωκαΐδης, Μικερτζής Β., Μπουμπουνάρας Ι.