Νίκη με αφιέρωση για τη Μαρμαρίνη!

Μετά τη «λευκή» ισοπαλία με τον Άρη Κουλουρίου και την ήττα από τον Σ.Σ.Ραψάνης, η Μαρμαρίνη επέστρεψε στις νίκες στην 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου, αφού κέρδισε με 2 – 1 της Ελάτειας και αναρριχήθηκε στη σχετική βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Τους δέκα τέσσερις πόντους έφθασε το συγκρότημα του Γιάννη Μπουρνάκα με τους τρεις βαθμούς της νίκης, ενώ η ομάδα του Θανάση Γιακουβή έμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ. Ο Τζουλάι τροφοδότησε τη μπάλα στον Φαρμάκη κι εκείνος στον Βουγλάνη με τον τελευταίο να πλασάρει υποδειγματικά για το 1 – 0.

Τρία λεπτά μετά την επίτευξη του πρώτου γκολ των γηπεδούχων ο Λιόλιος εκτέλεσε κόρνερ και ο Νάστος με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι της εστίας της Ελάτειας, με τη Μαρμαρίνη να φθάνει κοντά στο δεύτερο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος και στο 72ο λεπτό, η Θύελλα Ελάτειας πέτυχε την ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1. Ο Δημήτρης Χαδουλός με σουτ στη κίνηση εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη κάθετη πάσα του Χρήστου Τσιάκου και έφερε το ματς στα ίσια.

Η λύτρωση για τη Μαρμαρίνη ήρθε στο 87ο λεπτό! Συγκεκριμένα, ο Χρήστος Κωνσταντινίδης έπιασε ένα ασύλληπτο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ελάτειας και η μπάλα αφού χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι έπειτα χτύπησε στη γραμμή της εστίας του Πατρώνα και ο Βουγλάνης με κοντινή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό, 2 – 1.

Η νίκη της Μαρμαρίνης είναι εξαιρετικά αφιερωμένη στο Γιάννη Κρητικό που έκανε χθες Σάββατο στο Animus επιτυχής επέμβαση στο γόνατο. Οι άνθρωποι του Χείμαρρου εύχονται καλή ανάρρωση στον Γιάννη Κρητικό και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπρούσας, Βλάχος, Νάστος, Λιόλιος, Γλουστιάνος (60′ Κωνσταντινίδης Γ.), Νάτσης, Τζουλάι, Κωνσταντινίδης Χρ., Βουγλάνης (90′ Βάρσος) Φαρμάκης (73′ Σαχινίδης), Γκαντόγλου (46′ Κρητικός Μ).

Θύελλα Ελάτειας (Θανάσης Γιακουβής): Πατρώνας, Τασιόπουλος, Τσιάνας, Γιακουβής, Ζάρρας (87′ Τζιοβάρας Σωτ.), Παπαϊωάννου, Μικερτζής, Τζιοβάρας Σωκρ. (65′ Βουλάγκας), Τσιάκος, Χαδουλός, Μάνδαλος (46′ Μάντης).